Manchester United po rozprawieniu się 2:0 z Perth Glory, tym razem w środowe popołudnie rozprawił się pewnie z Leeds United, wgrywając 4:0 po bramkach Masona Greenwooda, Marcusa Rashforda, Phila Jonesa i Anthony’ego Martiala z rzutu karnego.

“Czerwone Diabły” mogły objąć prowadzenie już w 2 minucie meczu, ale strzał Marcusa Rashforda wylądował na słupku. Jednak 5 minut później podopieczni Ole Gunnara Solskjaera objęli już prowadzenie. Prostopadłym podaniem Pogba uruchomił Wan-Bissakę, który wbiegł w pole karne Leeds i od razu zagrał w okolice piątego metra do Masona Greenwooda, który uprzedził obrońców i bramkarza “Pawi” i wpakował piłkę do bramki. Był to pierwszy, póki co nieoficjalny, gol 17-latka w dorosłej kadrze klubu z Old Trafford.

W 14 minucie Paul Pogba uderzał piłkę z dystansu z rzutu wolnego, ale jego strzał nieznacznie minął lewy słupek bramki Leeds. Minutę później Francuz zdecydował się na solową akcję, ale jego mocny strzał golkiper “Pawi” sparował na rzut rożny.

Leeds po raz pierwszy poważnie zagroziło w 21 minucie, ale strzał zawodnika “Pawi” wylądował jedynie na bocznej siatce. W kilku kolejnych minutach podopieczni Marcelo Bielsy stworzyli sobie jeszcze dwie okazje bramkowe, w tym jedną wyśmienitą, ale na posterunku był Sergio Romero.

Po chwili Scott McTominay przejął piłkę na własnej połowie i pognał z nią z kontratakiem wypuszczając Marcusa Rashforda, który wbiegł w pole karne Leeds, nawinął dwóch obrońców rywali i ze spokojem wpakował piłkę do siatki. Od 27 minuty było 2:0.

W 32 i 38 minucie dwa razy atakowało Leeds, ale raz strzał zablokował Marcos Rojo, wybijając piłkę na rzut rożny, a w drugiej sytuacji znów na posterunku był Sergio Romero.

Przed przerwą “Czerwone Diabły” miały jeszcze jedną doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu. Marcus Rashford wypuścił w bój w pole karne Daniela Jamesa, ten uderzył z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka, ale futbolówka odbiła się od tej części obramowania bramki i wyszła za lnię końcową boiska. Do przerwy było więc 2:0 dla Manchesteru United.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Ole Gunnara Solskjaera na drugą połowę wyszła całkiem inna jedenastka. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby rozpoczęła strzelanie równie szybko, jak ta z pierwszej odsłony gry.

W 50 minucie bombe zza pola karnego posłał Andreas Pereira, ale bramkarz Leeds przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Brazylijczyk wprost na głowę Phila Jonesa, który podwyższył na 3:0.

W 60 minucie ładną solową akcją popisał się Angel Gomes, który wpadł z piłką w pole karne Leeds i minął ładnym zwodem rywala, ale jego strzał przeszedł obok prawego słupka bramki “Pawi”.

W 69 minucie ładną kombinacyjną akcją popisali się Tahith Chong z Angelem Gomesem. Ten pierwszy wpadł następnie w pole karne, gdzie został podcięty przez obrońcę Leeds i arbiter podyktował rzut karny, który chwilę później pewnym strzałem na bramkę zamienił Anthony Martial.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie “Czerwone Diabły” łatwo rozprawiły się z podopiecznymi Marcelo Bielsy. Teraz podopieczni Ole Gunnara Solskjaera powoli będą pakować się i wylatywać z Australii do Singapuru, gdzie już w najbliższą sobotę Manchester United czeka sparing z Interem Mediolan.

Manchester United – Leeds United 4:0 (Greenwood 7′, Rashford 27′, Jones 51′, Martial 69′)

Skład Manchesteru United: Romero (J. Pereira 46′) – Wan-Bissaka (Young 46′), Lindelof (Jones 46′), Bailly (Smalling 46′), Rojo (Dalot 46′) – McTominay (A. Pereira 46′), Pogba (Matić 46′ (Garner 78′)), Greenwood (Chong 46′), Mata (kapitan) (Gomes 46′), James (Lingard 46′) – Rashford (Martial 46′)

Niewykorzystane zmiany: Tuanzebe

Skład Leeds United: Casilla, Douglas, Cooper, Berardi, Dallas (Hosannah 66′), Phillips, Forshaw, Harrison, Hernandez (Stevens 77′), Roofe, Bamford (Bogusz 63′)

Niewykorzystane zmiany: Miazek, Odour