John Peters/Manchester United via Getty Images

Manchester United pokonał Leeds United 4:0 na zakończenie obozu przygotowawczego w Australii. Po spotkaniu Ole Gunnar Solskjaer podzielił się swoimi odczuciami z klubową telewizją.

WYWIAD

To, czego chciałeś, to aby twoi zawodnicy byli bardziej zabójczy pod bramką rywala. Czy dzisiaj się udało?

– Tak, zdobyliśmy cztery bramki. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi. Stworzyliśmy dużo więcej szans niż w poprzednim spotkaniu. Bardzo cieszy mnie ten sparing. Gdy możesz dać chłopakom pograć po 45 minut, to jest to dobry trening.

Fantastycznie było zobaczyć Masona Greenwooda zdobywającego pierwszego gola w seniorskiej piłce…

– Zawsze wiedzieliśmy, że jest zdolny do strzelania goli. Widzieliśmy to podczas treningów przez ostatnie sześć miesięcy. Nie martwię się o niego. Musi jeszcze zbudować swoje ciało, aby być gotowym na męski sport. Robimy to stopniowo. Ma szansę stać się bardzo dobrym piłkarzem.

Pierwsza bramka padła po naprawdę pięknej akcji. Paul Pogba zagrał prostopadłą piłkę, Aaron Wan-Bissaka dośrodkował i strzeliliśmy gola.

– Piękny ruch, jakościowe podanie, dobre wbiegnięcie Aarona i napastnik polujący na bramkę – zawsze miło jest widzieć coś takiego. Podobał mi się również drugi gol, zdobyty po kontrataku. Wiemy, że stanowimy zagrożenie, dysponując taką szybkością przed bramką przeciwnika. Jakość tej akcji również stała na wysokim poziomie.

Marcus Rashford wygląda na naprawdę dobrze przygotowanego…

– Wygląda na silnego, ponieważ ma za sobą dobrze przepracowane lato. Przyłożył się. Mam nadzieję, że czeka go lepszy sezon niż ten poprzedni.

Wszyscy pragnęli zobaczyć, jak spisuje się także młodzież. Chong i Gomes dobrze ze sobą współpracują, przeprowadzili kilka fajnych dwójkowych akcji w drugiej połowie…

– Obaj się trzymali, podobnie jak Mason [Greenwood] w pierwszej połowie. Chongy [Tahith Chong] oraz Angel [Gomes] w drugiej połowie spisali się naprawdę dobrze. Nawet James [Garner] pomimo tego, że zagrał tylko 15 minut, pokazał kilka przebłysków oraz to, jakim jest pomocnikiem.

Czy spodziewałeś się tak wielu wślizgów w tym meczu?

– Można było się tego spodziewać. Chcemy wygrywać za każdym razem, czy to na treningach, czy podczas spotkań.

Dyskusja