„Czerwone Diablice” także wracają do treningów

manutd.com Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Większość podopiecznych Casey Stoney wróciła w tym tygodniu do treningów, rozpoczynając tym samym przedsezonowe przygotowania do premierowego udziału „Czerwonych Diablic” w rozgrywkach Women’s Super League.

Na Leigh Sports Village zjawiła się m.in. najlepsza zawodniczka roku w klubie z Old Trafford w minionym sezonie, Katie Zalem, a także najskuteczniejsza napastniczka „Czerwonych Diablic” w ubiegłych rozgrywkach, Jess Sigsworth, oraz nowo pozyskana pomocniczka Hayley Ladd.

Część „Czerwonych Diablic” wróci jednak do klubu nieco później, z uwagi na swój udział w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Kobiet 2019, które zostały rozegrane we Francji.

Reprezentantki Szkocji – Lizzie Arnot, Kirsty Smith oraz pozyskana niedawno z West Hamu Jane Ross, które zakończyły swój udział w tym turnieju na fazie grupowej, powinny wrócić do klubu jeszcze w tym tygodniu, z kolei kapitan „Czerwonych Diablic”, Alex Greenwood, a także nowe nabytki – Abbie McManus i Mary Earps – które reprezentowały Anglię, powinny zjawić się w Manchesterze w przyszłym tygodniu.

Nieco więcej wolnego otrzyma nowo pozyskana Jackie Groenen, która wraz z reprezentacją Holandii doszła aż do finału kobiecych mistrzostw świata, gdzie uległa wraz z koleżankami rywalkom ze Stanów Zjednoczonych.

Poza kadrą pozostają też Lauren James, Aimee Palmer i Emily Ramsey, które aktualnie reprezentują Anglię na mistrzostwach Europy do lat 19, które są rozgrywane w Szkocji.

Na dłuższy czas z gry z powodu kontuzji wypadła z kolei młoda golkiper „Czerwonych Diablic” Fran Bentley, która w niedawnym meczu kadry Anglii U-18 doznała złamania kości przedramienia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze