juventus.com

Po wielu tygodniach spekulacji zamknięty został w końcu temat klubowej przyszłości Matthijsa de Ligta. Rozchwytywany Holender, o którego ponoć mocno tego lata zabiegał m.in. Manchester United, ostatecznie zdecydował się podpisać kontrakt z Juventusem.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie wydanym przez włoski klub, Juventus i Ajax doszli do porozumienia w sprawie transferu do Turynu 19-letniego środkowego obrońcy i kapitana holenderskiego klubu, Matthijsa de Ligta. Kwota transferu opiewa na 75 milionów euro.

Suma ta będzie wypłacana holenderskiemu klubowi przez Juventus przez pięć kolejnych lat. W umowie zawarto także dodatkowe warunki, w przypadku spełnienia których Ajax otrzyma jeszcze 10,5 milionów euro za swojego wychowanka.

Sam zawodnik w środę przeszedł pomyślnie testy medyczne, a następnie podpisał ze “Starą Damą” 5-letnią umowę, na mocy której docelowo pozostanie w Turynie do końca czerwca 2024 roku.

De Ligt ma szansę zostać najdroższym obrońcą w historii piłki nożnej, jeżeli Juventus będzie zmuszony wypłacić Ajaksowi całą sumę transferu, a więc 85,5 milionów euro (tj. podstawowe 75 milionów euro + 10,5 milionów euro w bonusach). Póki co mianem tym szczyci się jego starszy rodak, Virgil van Dijk, za którego Liverpool w ubiegłym roku zapłacił ekipie Southampton 84,5 miliony euro.

W kontrakcie piłkarza ma ponoć pojawić się klauzula odstępnego na poziomie 150 milionów euro, ale będzie aktywna dopiero za trzy lata.

Dyskusja