manutd.com

Zdaniem tureckich mediów Fred otrzymał pozwolenie na negocjacje z Galatasaray. Mistrz Turcji chciałby wypożyczyć pomocnika z Manchesteru United, by wypełnić lukę w pomocy po odejściu dwóch ważnych zawodników.

Jak informuje tureckie źródło “Fotomac”, Manchester United pozwolił Fredowi negocjować z Galatasaray. Mistrzowie Turcji są zainteresowani wypożyczeniem pomocnika Manchesteru United, a porozumienie między obiema stronami ma być bliskie.

Zainteresowanie Fredem wynika z odejścia dwóch bardzo ważnych dla klubu ze Stambułu zawodników. Wraz z końcem sezonu do Stoke City z wypożyczenia wróci Badou Ndiaye, z kolei Fernando za 4,5 miliona euro przeniesie się do Sevilli. Wobec tego Galatasaray zdecydowało się wypożyczyć Freda. Turcy zaoferowali Manchesterowi United 2 miliony euro, a Fatih Terim, trener mistrza Turcji, widzi w Brazylijczyku kluczowego pomocnika w kolejnym sezonie.

Jak poinformował turecki “Fotomac,” Manchester United pozytywnie zapatruje się na takie rozwiązanie. Fred chce regularnie grać, więc odejście z Old Trafford byłoby dla niego szansą na przekonanie do siebie trenerów “Czerwonych Diabłów”. Jak jednak podają media angielskie, do tych rewelacji należy podchodzić z dystansem. Turcy często optymistycznie interpretują pewne informacje, a Fred będzie mógł opuścić Manchester United tylko w wypadku kolejnych transferów do linii pomocy.

Fred do Anglii trafił rok temu. “Czerwone Diabły” sprowadziły pomocnika z Szachtara Donieck za 59 milionów euro. W poprzednim sezonie wystąpił w 25 meczach, zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. W Premier League Brazylijczyk zagrał jednak ledwie w 17 spotkaniach i to w niepełnym wymiarze czasowym – łącznie na boisku spędzając 1044 minuty.

Dyskusja