Getty Images

Sky Sports donosi, że Harry Maguire byłby zaszczycony grą w Manchesterze United i podążeniem śladami swoich bohaterów Nemanji Vidica i Rio Ferdinanda.

Źródla Sky donoszą, że Harry Maguire jest coraz bardziej sfrustrowany postawą Leicester City w sprawie jego transferu do Manchesteru United. Włodarze „Lisów” odrzucili już dwie oferty klubu z Old Trafford. Angielski obrońca jest jednym z kluczowych celów Manchesteru United w tym okienku transferowym.

Leicester oczekuje oferty przekraczającej 75 mln funtów, które Liverpool zapłacił Southampton za Virgila van Dijka w ubiegłym roku. Tym samym transfer Maguire’a stałby się najdroższym transferem obrońcy w historii.

Menedżer „Lisów”, Brendan Rogers w wypowiedzi dla Sky Sports News stwierdził, że klub jest spokojny o przyszłość Maguire’a, dodając że ich żądania nie zostały dotychczas spełnione. Ostatnia oferta „Czerwonych Diabłów” była warta ok. 70 mln funtów.

Maguire dołączył do Leicester z Hull w lecie 2017 roku za kwotę 17 mln funtów. Od tego czasu wystąpił w koszulce „Lisów” 76 razy.

Dyskusja