Getty Images

Według doniesień włoskich mediów, Manchester United rozważa transfer Paulo Dybali i skontaktował się już w tej sprawie z Juventusem. Argentyńczyk mógłby trafić na Old Trafford po odejściu Romelu Lukaku.

Doniesienia łączące Paulo Dybalę z Manchesterem United znów przybierają na sile. Argentyńczyk ma za sobą rozczarowujący sezon w Juventusie, gdzie nie odnajdywał się w taktyce proponowanej przez Massimiliano Allegriego. Być może to właśnie Dybala jest największym poszkodowanym po transferze Cristiano Ronaldo.

Nad “Starą Damą” zaczęły unosić się więc sugestie, jakoby Paulo Dybala nie był tak niezbędny i kluczowy, za jakiego dotąd na Allianz Stadium uchodził. W przeszłości pojawiały się już doniesienia, jakoby Argentyńczyk miał opuścić Serie A, jednak szybko okazywało się, że temat przenosin Dybali nie istnieje. Inaczej może być w tym roku. Jak informuje “La Gazetta dello Sport”, z Juventusem skontaktował się Manchester United.

Według włoskiej gazety żadne konkrety nie zostały ustalone, a “Czerwone Diabły” nie wystosowały oferty za Argentyńczyka jedynie badając możliwość jego odejścia. Dopiero po tych rozmowach angielska strona oceni, czy dalsze negocjacje mają szanse powodzenia. Wielką przeszkodą, zgodnie z doniesieniami mediów, jest postawa samego Dybali, który chciałby zostać w Turynie. Argentyńczyk pozytywnie zapatruje się na współpracę z Maurizio Sarrim.

Włoski trener ma na Paulo Dybalę plan, który zakłada powierzenie mu roli fałszywej dziewiątki. Z pewnością będzie mieć zatem więcej szans na odniesienie sukcesu niż w poprzednim sezonie. Co więcej, przyjście Dybali na Old Trafford blokuje póki co Romelu Lukaku. Nie ma żadnej gwarancji, że Inter znajdzie fundusze na transfer Belga. Operacja Dybala na ten moment jest więc zawieszona w czasie, jednak nawet gdy “Czerwone Diabły” na Argentyńczyka się jednak zdecydują, to będą mieć mnóstwo przeszkód do pokonania. A realizacja “trudnych” transferów nie jest mocną stroną Manchesteru United.

Dyskusja