Getty Images

Jak donosi Dean Jones, Manchester United zaakceptował żądania Leicester City w sprawie Harry’ego Maguire. “Czerwone Diabły” zapłacą “Lisom” 80 milionów funtów, a porozumienie może zostać osiągnięte już w ciągu najbliższych dni.

Dean Jones, dziennikarz Bleacher Report, podał informację, że Manchester United zaakceptował żądania Leicester City w sprawie Harry’ego Maguire’a. “Lisy” za swojego obrońce żądają 80 milionów funtów, a wedle doniesień Jonesa Man Utd przystał na tę propozycję. Osiągnięcie porozumienia wydaje się być bardzo bliskie, a Maguire najprawdopodobniej zostanie trzecim piłkarzem, który tego lata przybędzie na Old Trafford.

Manchester United w stronę Harry’ego Maguire’a intensywnie zwrócił się po tym, jak stało się jasne, że Matthijs de Ligt nie przystanie na ofertę “Czerwonych Diabłów”. Holender koniecznie chciał występować w Lidze Mistrzów i ostatecznie trafił do Juventusu, choć do samego końca zabiegały o niego Barcelona i PSG.

Maguire jest jednym z najlepszych obrońców Premier League. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, dzięki czemu świetnie radzi sobie w powietrzu. Sztab trenerski za wielką zaletę Anglika uznaje także umiejętność rozegrania piłki. Przeskok z Leicester City do Manchesteru United nie będzie więc dla Maguire’a wielkim szokiem i z miejsca będzie szykowany do kluczowego obrońcę w czteroosobowym bloku Ole Gunnara Solskjaera.

Dean Jones w poniższym tweecie przyznał, że kwota, którą Manchester United zapłaci za Maguire’a, ale także ta, którą już wydał na Wan-Bissakę, jest “szalona”, jednak wydana rozsądnie i na piłkarzy, którzy byli tej drużynie bardzo potrzebni.

Dyskusja