Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer rzucił wyzwanie Jesse’emu Lingardowi, aby ten wyeliminował złe decyzje i podniósł sobie poprzeczkę.

Media głośno informowały, że Manchester United zdyscyplinował 26-letniego pomocnika za publikację ordynarnego filmu w mediach społecznościowych. Głośne nagranie pochodziło z wakacji w Miami, gdzie Lingard przebywał z Marcusem Rashfordem i grupą przyjaciół. Wszystko to odbywało się po rozczarowującym ubiegłym sezonie, którego Anglik na pewno nie zaliczy do udanych.

Jednak po tym jak podczas przygotowań do sezonu zaimponował sztabowi szkoleniowemu swoimi statystykami i przygotowaniem fizycznym, Solskjaer liczy, że Lingard dalej będzie wykonywał dobrze swoją pracę.

Norweg, chce aby pomocnik skupił się na odzyskaniu wysokiej formy, która uczyniła go istotnym elementem zarówno Manchesteru United jak i reprezentacji Anglii.

– Jesse wie co to znaczy być zawodnikiem Manchesteru United. Czasami może podejmował jedną lub dwie złe decyzje, ale częściej wybierał dobre rozwiązania. To dobry chłopak – mówił Solskjaer o swoim podopiecznym.

Lingard zdobył kilka ważnych bramek dla „Czerwonych Diabłów” od czasu jego debiutu w pierwszej drużynie. Szczególnie pamiętny gol to ten z finału FA Cup w roku 2016 przeciwko Crystal Palace. Jednak w ubiegłym sezonie piłka po strzałach Anglika tylko pięć razy znajdowała drogę do bramki. Solskjaer uważa, że to stanowczo zbyt mało jak na piłkarza o takich umiejętnościach.

– Jesse udowodnił, że jego bramki w wielkich meczach są cenne, ale oczywiście żądam od niego więcej. Myślę, że on jako pierwszy dowie się, że jego gra w ostatnim sezonie była poniżej standardów. To, o czym dyskutowaliśmy zostanie między nami, ale oczekuję od niego więcej i on wie, czego chcę – dodał Norweg.

Dyskusja