“The Mirror”: Manchester United chce zaoferować 30 mln funtów za Seana Longstaffa

The Mirror Patryk Tabak Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Ole Gunnar Solskajer jest zdeterminowany, by Sean Longstaff tego lata wzmocnił Manchester United, donosi “The Mirror”. “Czerwone Diabły” w najbliższych dniach mają wystosować ofertę, która będzie opiewać na 30 milionów funtów. 

Manchester United planuje w najbliższych dniach złożyć ofertę za Seana Longstaffa. “Czerwone Diabły” chcą przetestować podejście Newcastle, które za Anglika, który do tej pory rozegrał ledwie 9 spotkań w Premier League, żądało 50 milionów funtów. Władze klubu z Old  Trafford planują zaoferować “Srokom” 20 milionów mniej i liczą, że perspektywa realnego zarobku na Longstaffie skłoni władze z St James’ Park do zmiany zdania.

Ole Gunnar Solskjaer miał uznać pozyskanie Longstaffa za jeden ze swoich priorytetów w tym okienku transferowym. Norweg chce zbudować drużynę złożoną z młodych i utalentowanych piłkarzy, a do tego z brytyjskimi korzeniami. Wcześniej na Old Trafford trafili już 21-letni Aaron Wan-Bissaka oraz jego rówieśnik – Daniel James. Longstaff na Old Trafford miałby wypełnić lukę po odejściach Marouane’a Fellainiego oraz Andera Herrery.

Ed Woodward nie wyjechał z drużyną na tournee po Australii i Azji, a powodem takich decyzji miała być praca nad transferami. Okienko transferowe dla klubów Premier League zamyka się już 8 sierpnia i pozostało naprawdę niewiele czasu, by wzmocnić drużynę, która w poprzedniej kampanii zajęła ledwie szóste miejsce i straciła rekordową liczbę bramek.

Manchester United chce, aby do końca okienka na Old Trafford trafiło jeszcze co najmniej dwóch nowych piłkarzy. Bardzo prawdopodobne, że jednym z nich będzie Harry Maguire. Obrońca Leicester City jest dla Solskjaera kluczowy, a w najbliższych dniach za sumę 80 milionów funtów może dołączyć do nowych kolegów.

Według najnowszych doniesień “Lisy” wyceniły Anglika na 90 milionów funtów. Wielce prawdopodobne więc, że Manchester United przeprowadzi rekordowy transfer, a Maguire stanie się najdroższym obrońcą świata. Na drugim miejscu będzie Virgil van Dijk, za którego Liverpool zapłacił 75 milionów funtów.

Warto dodać, że oprócz działalności na rynku transferowym, Manchester United wciąż planuje zatrudnienie dyrektora technicznego, który opracuje i będzie nadzorował długoterminową strategię pierwszego zespołu. Zespołu, w którym od 1937 w pierwszej drużynie znajduje się wychowanek.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze