Getty Images

Tylko do piątku obowiązywać będzie klauzula, która pozwala wykupić Toby’ego Alderweirelda z Tottenhamu za 25 milionów funtów. Manchester United skupia się obecnie na negocjacjach z Leicester City w sprawie Harry’ego Maguire’a, jednak nie odrzuca sprowadzenia 30-letniego Belga. Tak przynajmniej twierdzi brytyjski “The Telegraph”.

Prezes Tottenhamu, Daniel Levy, najprawdopodobniej podwyższy kwotę, za jaką Toby Alderweireld będzie mógł opuścić zespół. W piątek wygasa klauzula odejścia Belga, która na ten moment wynosi 25 milionów funtów. Levy, wiedząc że umowa obrońcy ze “Spurs” wygasa w czerwcu 2020 roku, zdaje sobie sprawę, że to ostatnia okazja, by móc zarobić na Alderweireldzie. Nowa cena obrońcy ma wynosić 40 milionów funtów.

Priorytetem dla Manchesteru United wciąż pozostaje transfer Harry’ego Maguire’a, jednak “Czerwone Diabły” chcą mieć zabezpieczenie na wypadek, gdyby Anglika nie udało się “wyciągnąć” z Leicester City. Tym ma być właśnie Alderweireld, jednak datę graniczną ustala wygaśnięcie obecnej klauzuli wykupu. Stanie się to w piątek, więc czasu jest naprawdę mało.

Sprowadzenie Harry’ego Maguire’a będzie kosztować Manchester United ponad trzy razy więcej w porównaniu do 25 milionów funtów, które można zapłacić za Alderweirelda. Leicester za angielskiego obrońcę żąda około 80-90 milionów funtów.

Ed Woodward został w Manchesterze i nie udał się na przedsezonowe tournee z zespołem, by osobiście pilnować wszystkich szczegółów związanych z transferami. A pilnować jest czego – niewykluczone, że Harry Maguire ostatecznie pozostanie w Leicester City, a Manchester United będzie skazany na negocjacje z Tottenhamem i, w konsekwencji, zapłacenie kwoty o wiele większej niż 25 milionów funtów, które do 26 lipca pozwalają wykupić Toby’ego Alderweirelda.

W klauzuli Belga jest jeszcze jeden zapis – stanowi on, że klub powinien uregulować kwotę w nie więcej niż trzech ratach, których spłata nie rozciągnęłaby się na okres dłuższy od dwóch lat. Sytuację Alderweirelda obserwowała także Roma, jednak Rzymianie ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na taki transfer.

– Tak, to prawda, klauzula niedługo przestanie obowiązywać i wszystko może się zdarzyć – mówił niedawno Alderweireld. – Skupiam się jednak na Spurs i nastawiam się, że będę grać dla Tottenhamu. Skupiam się na zespole i na tym, aby wykonać jak najlepiej swoją pracę. W piłce nożnej wszystko może zmienić się w mgnieniu oka, jednak skupiam się na Spurs i na tym, by być w jak najlepszej formie na rozpoczęcie sezonu – dodał 30-letni Belg.

Dyskusja