Getty Images

Real Madryt nie odpuszcza w sprawie Paula Pogby. Zinedine Zidane nie ma praktycznie żadnego pola manewru w pomocy i naciska na sprowadzenie Francuza. “Los Blancos” będą starali się sprowadzić pomocnika Manchesteru United przez cały sierpień, informuje hiszpański “AS”.

“Są takie same szanse na to, że Paul Pogba trafi do Realu Madryt, jak i na to, że tak się nie stanie”. Takie słowa wypowiedział zaufany doradca Pogby, który chwilę później dodał: “To kwestia zachowania spokoju. Pracujemy nad tym”.

Jak informuje hiszpański “AS”, Real Madryt ma jasny plan na negocjacje z Paulem Pogbą. Dotąd uważano, że negocjacje muszą zakończyć się przed 8 sierpnia, gdyż właśnie wtedy zamyka się okienko transferowe dla klubów Premier League i po tej dacie Manchester United nie byłby skłonny znaleźć następcy francuskiego pomocnika. “AS” twierdzi natomiast, że na Bernabeu o granicznej dacie myślą w kontekście zamknięcia okienka w La Lidze, a w tym wypadku negocjacje mogą potrwać do końca sierpnia.

W ostatnich dniach zmieniła się nieco strategia, jaką w czerwcu obrali Paul Pogba i Mino Raiola. Zgodnie z rekomendacją hiszpańskiego klubu, Francuz i jego agent przestali publicznie naciskać na Manchester United i deklarować chęć odejścia z Old Trafford. Oni już swoje zrobili – Paul mówiąc w Tokio, że potrzebuje nowych wyzwań, zaś Raiola wzmacniając to stwierdzenie poprzez jasną deklarację, że jego klient chce odejść i “wszyscy to wiedzą”.

Paul Pogba przebywa z kolegami na tournee, trenuje i gra w meczach towarzyskich, jednak z tyłu głowy ma świadomość, że to jest część większego planu, który ostatecznie ma doprowadzić go na Santiago Bernabeu. Pierwszy wyraźny ruch Real Madryt ma poczynić na początku sierpnia.

Jeśli okaże się nieskuteczny, “Królewscy” nie zamierzają odpuszczać i będą negocjować z Manchesterem United przez kolejne dni miesiąca, z największą ofensywą w ich końcowych dniach. Okienko transferowe w La Liga zamyka się 2 września, a w Madrycie zapewniają, że rozważają także innych sprowadzenie innych piłkarzy, jeśli porozumienia z Man Utd w ogóle nie udałoby się osiągnąć.

Paul Pogba nie zamierza obecnie składać oficjalnego transfer request, ponieważ wierzy, że zrobił już wystarczająco dużo, by każdy zrozumiał chęć jego odejścia z Old Trafford. Rozmawiał nie tylko z dziennikarzami, ale także prywatnie z Ole Gunnarem Solskjaerem i wyraził chęć odejścia do Realu Madryt. Teraz piłeczka leży po stronie “Los Blancos” – Pogba publicznie wyartykułował swoje zamiary, co dla Florentino Pereza jest bardzo ważne. Taktykę hiszpańskiego prezesa można nazwać “my nie wykupujemy, my spełniamy marzenia”. Warto wspomnieć, ile razy oczko w stronę Madrytu puszczał Eden Hazard

Pomimo bardzo dużych wydatków w tym okienku transferowym (298 milionów euro wydanych na Edena Hazarda, Edera Militao, Rodrygo, Lukę Jovicia i Ferlanda Mendy’ego), Zinedine Zidane wciąż ma niewiele opcji w pomocy. Jeśli żaden pomocnik nie przyjdzie, Francuz będzie zmuszony wystawiać żelazne trio CasemiroKroosModrić, z jedynym polem manewru w postaci Fede Valverde oraz Isco. W Realu wciąż jeszcze są Dani Ceballos i James Rodriguez, jednak najpewniej opuszczą Santiago Bernabeu.

Pogba jest priorytetem dla Zinedine’a Zidane’a, jednak problemem jest kwota ewentualnego transferu. Manchester United rozmowy chce rozpoczynać od 200 milionów euro, podczas gdy Real zabezpieczył w tym celu o 50 milionów mniej. Po poczynaniach “Czerwonych Diabłów” na rynku widać, że zamierzają znaleźć zastępstwo na wypadek odejścia Paula Pogby i bardzo się z takim rozwiązaniem liczą, jednak w najbliższych dniach sprawa najpewniej nadal będzie nierozwiązana.

Dyskusja