Getty Images

Mauricio Pochettino, tuż po zakończeniu dzisiejszego meczu w ramach tournee, przeprosił piłkarzy i sztab szkoleniowy Manchesteru United za zbyt agresywną grę swoich podopiecznych, którzy momentami dopuszczali się źle wyglądających fauli. 

W pomeczowych wypowiedziach Argentyńczyk przyznał, że nie był momentami zadowolony z postawy swoich zawodników, którzy w czwartkowym starciu w Szanghaju nie oszczędzali swoich rywali i dopuścili się agresywnych zagrań. Menadżer “Kogutów” przeprosił za ich postawę piłkarzy i sztab szkoleniowy “Czerwonych Diabłów”.

– Momentami byłem aż zażenowany postawą swoich podopiecznych. Nie powinni dopuszczać się takich zagrań. Kiedy jednak jest bardzo gorąco, czasem nie nadążysz za akcją i spóźniony spróbujesz odebrać piłkę rywalowi, to dochodzi do tego typu zagrań – mówił Pochettino.

– Przepraszam piłkarzy i trenerów Manchesteru United w imieniu wszystkich moich zawodników. Faule, których się dopuścili, nie były intencjonalne. Wysoka temperatura dała się we znaki, kilka razy byli spóźnieni, wtedy takie rzeczy mogą się przydarzyć – dodał menedżer Tottenhamu.

Dyskusja