Manchester Evening News

Po niespełna trzech tygodniach pobytu kolejno w Australii, Singapurze i Chinach, zawodnicy i sztab szkoleniowy “Czerwonych Diabłów” w piątkowy poranek wylądowali w Manchesterze. 

Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera do treningów powrócili z wakacji 1 lipca. Po tygodniu podwójnych zajęć przeprowadzanych w ośrodku treningowych Manchesteru United w Carrington, Norweg wraz ze swoimi podopiecznymi i współpracownikami wyleciał na przedsezonowe tournee.

Najpierw “Czerwone Diabły” wylądowały w Perth w Australii, gdzie spędziły 9 dni i rozegrały dwa wygrane sparingi (2:0 z Perth Glory oraz 4:0 z Leeds United). Następnie klub z Old Trafford przeniósł się na 4 dni do Singapuru, gdzie przy okazji w meczu kontrolnym pokonał 1:0 Inter Mediolan. Na koniec na kilka dni Manchester United przeprowadził się do Szanghaju, gdzie w miniony czwartek w sparingu pokonał Tottenham 2:1.

Po spotkaniu zawodnicy i sztab szkoleniowy klubu z Old Trafford spakowali się i specjalnym lotem czarterowym udali się w kilkunastogodzinną podróż powrotną do Manchesteru. Na lotnisku w Anglii “Czerwone Diabły” zameldowały się w piątkowy poranek.

Wśród obrazków z porannego przybycia piłkarzy do Manchesteru najbardziej martwić może ten ukazujący Erica Bailly’ego, poruszającego się na wózku z usztywnionym kolanem. Iworyjczyk doznał groźnie poważnego urazu podczas czwartkowego meczu z “Kogutami”.

Ole Gunnar Solskjaer w pomeczowych wypowiedziach przyznał, że sprawa wygląda poważnie, wstępnie mówi się o skręceniu kolana przez 25-latka, ale dokładne informacje poznamy po szczegółowych badaniach, jakie środkowy obrońca “Czerwonych Diabłów” przejdzie w ośrodku medycznym klubu.

Manchester United rozpocznie zmagania w nowym sezonie 11 sierpnia br. (niedziela) od potyczki ligowej na Old Trafford przeciwko Chelsea. Zanim jednak do tego dojdzie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera odbędą jeszcze dwie podróże na mecze towarzyskie, ale już znacznie bliższe.

Najpierw “Czerwone Diabły” udadzą się do Norwegii, do Oslo, gdzie 30 lipca br. (wtorek) o godz. 19:00 zmierzą się z Kristiansund BK, a następnie wrócą do Wielkiej Brytanii i przeniosą się na chwilę do Walii, do Cardiff, gdzie w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem nowego sezonu podejmą ekipę AC Milanu (mecz ten odbędzie się w sobotę 3 sierpnia br.).

Dyskusja