Getty Images

Juan Mata w ostatniej akcji meczu zagwarantował Manchesterowi United zwycięstwo w przedostatnim przedsezonowym sparingu “Czerwonych Diabłów”. Hiszpan po spotkaniu postanowił skomentować wtorkowe zmagania klubu z Old Trafford.

Jeden z kapitanów klubu z Old Trafford podczas przedsezonowych przygotowań przyznał, że sparing z norweską ekipą wcale nie należał od najłatwiejszych. Koniec końców, Hiszpan jest szczęśliwy, że udało się drużynie zanotować piąte zwycięstwo w piątej przedsezonowej potyczce.

O budowaniu kondycji fizycznej przed startem sezonu

– Budowanie kondycji fizycznej to najważniejsza rzecz w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu. Zawsze mówimy to samo. Nawet gdy wygrywamy. Oczywiście uważam, że zawsze lepiej jest zwyciężyć w takim meczu, ponieważ podnosi to pewność siebie i dobre samopoczucie. Jednak dzisiejszy mecz był trudny. Nasi rywale bronili się bardzo dobrze, a golkiperzy mieli bardzo dobry dzień. Szybko rozgrywaliśmy piłkę, na szczęście obyło się bez kontuzji, do tego pod kątem przygotowania kondycyjnego wszystko było w porządku, spotkał nas też wspaniały doping w Skandynawii, od kibiców ze Szwecji i Norwegii. Świetnie jest tu być, ale dla nas to kolejny ku przygotowaniu się na spotkanie z Chelsea.

Porównanie obecnego okresu przygotowawczego do tego sprzed roku

– Szczerze mówiąc przez pierwsze 2 czy 2,5 tygodnia trenowaliśmy naprawdę ciężko. Było to dla nas bardziej fizycznie wymagające niż w poprzednim sezonie. Oczywiście rezultaty przez nas osiągane także są lepsze, ponieważ wygraliśmy dotychczas każdy nasz mecz sparingowy. Uważam, że także dla Ole i jego sztabu szkoleniowego dobrze jest mieć pełny okres przygotowawczy, podczas którego możemy przećwiczyć sposób, w jaki chce abyśmy grali. Mamy czas, aby nieco przećwiczyć pewne schematy. Mamy czas, aby pracować nad treningach nad taktyką oraz przygotowaniem fizycznym. Uważam, że do tej pory wszystko układa się dobrze. Przed nami jeszcze jeden przedsezonowy mecz przeciwko AC Milan. To będzie ostatnia szansa, aby potrenować w ten sposób przed nowymi rozgrywkami, ponieważ później będziemy musieli się już przygotować na spotkanie z Chelsea. Przed nami start sezonu, którym się ekscytujemy. Wiemy, że musimy spisać się lepiej niż w minionej kampanii. Podczas tego okresu przygotowawczego udowodniliśmy już, że jesteśmy dobrzy jako drużyna oraz że w klubie panuje dobra atmosfera.

O dobrej atmosferze w drużynie

– Myślę, że menedżer wspomniał o tym nie tak dawno temu. Atmosfera w klubie jest bardzo dobra. Mamy w szatni naprawdę miłych ludzi. Każdy stara się pomóc drugiej osobie, ale też każdy z nas wymaga od drugiego więcej. Myślę, że właśnie tak powinno się postępować w takim klubie jak Manchester United. Podczas każdego kolejnego treningu musimy ustalać najwyższe standardy. To jedyna droga do tego, aby konkurować o najwyższe cele. Wiemy więc, że musimy to robić. Jak już jednak Ole wspominał, atmosfera w drużynie jest dobra. Wszyscy chcą dobrze się prezentować i być gotowymi do gry dla menedżera. Uważam, że to pierwszy krok we właściwym kierunku.

O kibicach Manchester United

– Byli niesamowici, tak samo jak w Singapurze, Australii czy Chinach. To zaszczyt móc być w tym klubie, podróżować po świecie i czuć to, co czujemy. Możemy jedynie podziękować naszym fanom, także za to, że są z nami w trudnych momentach. Od siebie mogę tylko dodać, że będę starał się dać z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i na boisku, aby reprezentować ten klub najlepiej jak potrafię.

Dyskusja