Przegląd prasy: co dalej z transferami Manchesteru United?

Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich dniach ponownie gorąco zrobiło się w kwestii doniesień transferowych dotyczących Manchesteru United. Jeżeli wierzyć mediom, to klub z Old Trafford przed końcem letniego okna transferowego, a więc do 8 sierpnia br., może przeprowadzić jeszcze nawet trzy transfery.

Paulu Dybala/Romelu Lukaku (+ ktoś jeszcze?)

Najgłośniej w ostatnich godzinach jest o Paulo Dybali. Atakujący Juventusu miałby przenieść się do Manchesteru na zasadzie wymiany za Romelu Lukaku. Choć są też źródła we Włoszech, które twierdzą, że obie transakcje zostaną przeprowadzone osobno.

Według wtorkowych doniesień włoskiej wersji stacji Sky Sports, oba kluby miały dojść do porozumienia ws. wymiany ww. zawodników. Do finalizacji transakcji ma jedynie brakować zgody Argentyńczyka, bowiem Belg, mimo że wcześniej preferował transfer do Interu Mediolan, jest ponoć także bardzo otwarty na przenosiny do Turynu.

W środę Sky in Italy przekazało, że Paulo Dybala, który do tej pory przebywał na urlopie z powodu udziału w letnim turnieju Copa America, zjawił się już na pierwszym treningu Juventusu. W godzinach popołudniowych zawodnik ma rozmawiać z Maurizio Sarrim na temat swojej dalszej przyszłości w Turynie. Fabrizio Romano (rzetelniejsze źródło) twierdzi, że rozmowy te odbędą się w czwartek.

Włoskie i brytyjskie media potwierdziły we wtorek, że agent piłkarza przebywa w Anglii, gdzie rozmawia z przedstawicielami Manchesteru United. Sky in Italy twierdzi, że w środę dołączył do niego także brat zawodnika. Rozmowy więc ponoć dalej trwają, co ma oznaczać, że sam piłkarz ma być zainteresowany potencjalną przeprowadzką na Old Trafford, mimo że jeszcze 2 miesiące temu zapowiadał, że nie chce opuszczać Juventusu.

Ciekawe informacje przekazuje także włoski kanał Sport Mediaset, według którego klub z Turynu ma spodziewać się, że Paulo Dybala najpóźniej w czwartek zaakceptuje swoje przenosiny do Anglii, ponieważ ma usłyszeć od nowego menedżera „Starej Damy”, Maurizio Sarriego, że nie jest w jego planach.

Sport Mediaset dodaje ponadto, że w całą transakcję może być zaangażowany nie tylko Argentyńczyk, a także jeden z dwójki innych zawodników z Turynu. Tutaj wymienia się Mario Mandżukicia oraz Blaise’a Matuidiego.

Sky Italia podaje dalej, że Manchester United nie negocjuje z Juventusem transferu Mario Mandżukicia, ale taka opcja miała paść podczas dyskusji między przedstawicielami obu klubów. Co innego twierdzi „La Gazzetta dello Sport”, która uważa wręcz przeciwnie, że kluby negocjują także ten transfer.

Włoska gazeta dodaje ponadto, że Paulo Dybala miał otrzymać od Manchesteru United propozycję zarobków na poziomie 150 tysięcy funtów tygodniowo, ale Argentyńczyk chciałby zarabiać o 60 tysięcy funtów tygodniowo więcej. Z 25-latkiem miał ponadto kontaktować się były klubowy kolega, a także legenda Manchesteru United, Patrice Evra, który ponoć miał go przekonywać na Old Trafford.

Tymczasem Romelu Lukaku, z uwagi na brak środków finansowych Interu, miał przystać na przenosiny do Turynu. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” 26-latek uzgodnił już warunki kontraktu z Juventusem.

Bruno Fernandes

Nie tak dawno włoski dziennikarz Gianluca di Marzio podał, że Manchester United jest bliski zakontraktowania pomocnika Sportingu LizbonaBruno Fernandesa. Tymczasem media w Portugalii w mieszany sposób przyjęły te informacje.

Te bardziej rzetelne (jak telewizja publiczna w Portugalii – RTP czy gazeta Correio da Manha, twierdzą że wciąż nie ma żadnego porozumienia na linii Manchester United-Sporting Lizbona. Padają nawet stwierdzenia, że cała sprawa jest „kompletną bzdurą”.

Inne gazety, jak np. „O’Jogo” czy „Record” twierdzą z kolei, że porozumienie jest bliskie wypracowania, ale Sporting przeciąga całą sprawę, bowiem chce, aby zawodnik po raz ostatni wspomógł zespół w nadchodzącym niedzielnym starciu o Superpuchar Portugalii z Benfiką Lizbona.

Pojawiały się też wątpliwości czy próba zakontraktowania przez Manchester United Paulo Dybali oznaczać może rezygnację z usług Bruno Fernandesa, ale dość wiarygodny włoski dziennikarz, David Amoyal, twierdzi że obie transakcję są od siebie niezależne.

Harry Maguire

Tu także pomimo wieści od Gianluki di Marzio, że porozumienie ws. pozyskania Anglika zostało wypracowane przez Manchester United i Leicester City, nie ma dalszych znaków na to wskazujących.

Harry Maguire po dziennej przerwie w treningach spowodowanej złym samopoczuciem, nazajutrz wrócił już do zajęć z resztą zawodników „Lisów”. „The Telegraph” podaje, że kluby wciąż pracuję jeszcze nad porozumieniem ws. transferu 26-latka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze