Getty Images

Były napastnik Manchesteru United, Dimitar Berbatov, wypowiedział się dla “The Mirror” na temat Ole Gunnara Solskajera. Bułgar chce, by Norweg dostał więcej czasu na osiągnięcie sukcesu z drużyną, choć nie będzie mógł zasłaniać się żadnymi wymówkami, gdyż miał całe lato na odpowiednie przygotowanie drużyny.

Dymitar Berbatow przyznał, że Ole Gunnar Solskjaer nie będzie mógł zasłaniać się żadnymi wymówkami, jeśli Manchester United źle zacznie sezon, ponieważ Norweg miał całe lato, by odpowiednio przygotować zespół. Bułgar uważa jednak, że Solskjaer powinien dostać więcej czasu na to, by wszystko w klubie działało tak jak powinno.

Ole Gunnar Solskjaer w połowie zeszłego sezonu zastąpił Jose Mourinho. Pomimo fantastycznego początku w lidze, Manchester United nie dał rady zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a w ćwierćfinale tych rozgrywek odpadł z Barceloną (0:1, 0:3). Dymitar Berbatow zaznacza, że norweski menedżer znajduje się w tym sezonie pod wielką presją oczekiwań.

– Solskjaer zaczął swoją pracę wraz ze startem przygotowań do nowego sezonu. Ma czas na to, aby odpowiednio przygotować zespół. Potem nie ma wymówek. Musi zacząć z wysokiego C, bo jeśli tego nie zrobi, to wokół drużyny skupi się dużo negatywnych emocji.

– Osobiście jestem pełen nadziei. Wszyscy związani z klubem, także byli piłkarze, myślą że to odpowiedni czas dla Solskjaera, aby zespół grał na miarę Manchesteru United, lepiej niż w poprzednim sezonie. Chcę to zobaczyć, bo ostatnie dwanaście miesięcy było rozczarowujące.

Po fatalnej końcówce poprzedniego sezonu, której zwieńczeniem był remis z Huddersfield i porażka z Cardiff, włodarze “Czerwonych Diabłów” mieli ponoć zastanawiać się nad złożeniem oferty Mauricio Pochettino.

Ostatecznie postanowiono jednak zaufać Solskjaerowi. Berbatow ostrzegł szefów klubu, żeby nie podejmowali nerwowych decyzji na początku kampanii 2019/20 wskazując, że zespoły sir Aleksa Fergusona także czasem rozkręcały się powoli.

– Mam nadzieję, że nie zostaną podjęte żadne nierozważne decyzje, ponieważ nie jest to sposób, w jaki działa Manchester United. Zmienianie trenerów co rok czy dwa nie pasuje do tego klubu. Oczywiście – nie będzie drugiego takiego przypadku, gdzie trener będzie na ławce przez 27 lat, ale potrzeba więcej czasu.

– Nie wszyscy zaczynają tak jak chcą. Pamiętam, że czasem pod wodzą Fergiego zaczynaliśmy powoli, ale potem wszystko się poprawiało. Menedżerowie są oceniani według swojego nazwiska i reputacji. Tak właśnie jest z Solskjaerem – ponieważ nic dotychczas nie wygrał, nie dostanie tyle czasu ile ktoś, kto ma na koncie sukcesy. To nie fair. Mam więc nadzieję, że niezależnie od tego, jak sezon się zacznie, Solskjaer dostanie więcej czasu.

Dyskusja