Getty Images

Stacja Sky Sports potwierdza wcześniejsze doniesienia francuskich mediów – Manchester United jest bliski zakontraktowania 16-letniego pomocnika AS Monaco, Hannibala Mejbriego.

Młodzieżowym reprezentantem Francji interesowało się kilka czołowych klubów z Europy, ale to Manchester United miał wyjść na prowadzenie w wyścigu o zakontraktowanie 16-latka.

Hannibal Mejbri jak do tej pory nie miał jeszcze okazji debiutować w seniorskich barwach AS Monaco, ale zaliczył 8 występów w kadrze Francji do lat 16, strzelając swojego pierwszego gola dla “Trójkolorowych” w ostatnim występie z kwietnia br. przeciwko rówieśnikom z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Tymczasem francuskie media poszły o krok dalej i podały w czwartek, że klub z Old Trafford uzgodnił już warunki transferu 16-latka, za którego miałby w sumie zapłacić 10 milionów euro. Niektóre źródła z kraju nad Sekwaną podawały także, że młody pomocnik w piątek przejdzie testy medyczne, ale nic oficjalnego w tej sprawie się nie wydarzyło.

Zdaje się, że “Czerwone Diabły” zmieniają swoją politykę transferową i pod dowodzeniem Ole Gunnara Solskjaera mają za cel m.in. sprowadzanie młodych, utalentowanych zawodników. Nie inaczej jest przy wzmacnianiu pierwszej drużyny, do której jak do tej pory dołączyło dwóch 21-latków – Daniel James i Aaron Wan-Bissaka.

Dyskusja