manutd.com

19-letnie bramkarz kadry U-23 Manchesteru United, Alex Fojticek, został wypożyczony do grającej w Northern Premier League drużyny Stalybridge Celtic.

Alex Fojticek dołączył do Manchesteru United w 2016 roku ze słowackiego Tatrana Preszów. W minionym sezonie dwukrotnie bronił barw kadry U-23 “Czerwonych Diabłów” oraz siedmiokrotnie reprezentował zespół do lat 18.

Teraz słowacki bramkarz na najbliższy sezon przenosi się do grającego w Northern Premier League (klasy okręgowe) Stalybridge Celtic, które swoją siedzibę ma w aglomeracji Manchesteru. Przy czym jeżeli zajdzie taka potrzeba, zawodnik będzie mógł grać także w drużynie U-23 Manchesteru United.

– Wyczekuję już tego wypożyczenia. Dobrym doświadczeniem będzie dla mnie gra na poziomie seniorskim. Mam nadzieję, że będę tam bronił regularnie – mówił Fojticek.

– Najważniejsze dla mnie jest to, aby wiedzieć, że gdy nadchodzi sobota, to będę miał szansę na grę. Jestem gotowy na cotygodniową rywalizację o miejsce w składzie i chcę załapać odpowiedni rytm w grze.

– Les Parry [jeden z pracowników Akademii Manchesteru United – wyj. red.] zabrał mnie na mecz do Stalybridge, a tam klub był wobec mnie wspaniały, pomagając mi w sfinalizowaniu tego ruchu – zakończył.

Jak do tej pory w trakcie obecnego okna transferowego “Czerwone Diabły” wypożyczają ze swoich drużyn młodzieżowych jedynie bramkarzy. Alex Fojticek jest już trzecim takim przypadkiem. Wcześniej klub z Old Trafford na roczne wypożyczenia opuścili Dean Henderson (Sheffield United) oraz Kieran O’Hara (Burton Albion).

Dyskusja