Rio Ferdinand: Manchester United potrzebował lidera w defensywie

manutd.com Paweł Waluś
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny już obrońca Manchesteru United wypowiedział się na temat nowego nabytku „Czerwonych Diabłów”. Według Rio Ferdinanda umiejętności przywódcze Harry’ego Maguire’a oraz zdolność odnalezienia się w obu polach karnych sprawiają, że pasuje on idealnie do zespołu na Old Trafford.

Rio Ferdinand wie wszystko o tym, jak zarządzać defensywą Manchester United. Rozegrał ponad 450 spotkań dla tego klubu, nieraz biegając z opaską kapitana na ramieniu. W tym czasie udało mu się zgarnąć dziesięć znaczących trofeów, a także sporo wyróżnień indywidualnych.

Rio ma przeczucie, że Harry Maguire, który w poniedziałek skompletował swój transfer do Manchester United, może się czuć podobnie jak on sam, kiedy tutaj zawitał. Były obrońca wierzy również w sukces 26-latka na Old Trafford.

– Czy jest tu presja? Tak. Czy cały świat będzie czegoś się od ciebie domagał? Na pewno. Wszystkie oczy na tobie? Na sto procent. Czy twoi koledzy będą się po tobie spodziewać wielkich rzeczy? Oczywiście. Czy ludzie będą oczekiwać dużej zmiany wyników drużyny? To bardziej niż pewne – pisał Ferdinand na swoim Instagramie.

– Takie właśnie pytania krążyły w mojej głowie, kiedy podpisywałem kontrakt z wielkim Manchesterem United. Jako środkowy obrońca, zwróciłem szczególną uwagę na Harry’ego Maguire’a od kiedy był łączony z „Czerwonymi Diabłami” jeszcze za czasów Davida Moyesa. Poczynił ogromny progres od tamtego czasu i poprawił się w każdym aspekcie swojej gry – ocenia legenda Manchesteru United.

– Wyrósł na kogoś, kto może być liderem. Potrafi być efektywny na obu połówkach boiska. Jest opanowany i gotowy do gry piłką, potrafi też wybiec poza linię defensywy. Myślę, że to dobra cecha we współczesnej piłce nożnej.

– Czy jest coś, nad czym musi popracować? Oczywiście, jak każdy inny piłkarz! Wiele osób, które go zna, podkreśla jak pracowitym i zrównoważonym jest piłkarzem. Dla swojej drużyny zawsze daje 110%, co podkreślił podczas podpisywania kontraktu – zwraca uwagę Rio.

– Myślę, że defensywa United w ostatnich latach potrzebowała silnego charakteru, który może wziąć odpowiedzialność za poukładanie wszystkiego od tyłu i ludzie, którzy go znają, twierdzą, że on może być właśnie takim zawodnikiem.

Potwierdzone już zostało, że Harry Maguire będzie nosił koszulkę z numerem 5 na plecach. Tak samo jak Rio Ferdinand podczas swojej kariery na Old Trafford.

– Chcę mu życzyć powodzenia w koszulce z numerem 5. Mam nadzieję, że pomoże przywrócić sukcesy temu klubowi. Powodzenia Harry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze