manutd.com

Podopieczni Neila Wooda oraz Quintona Fortune’a w miniony wtorek rozpoczęli już kampanię 2019/2020 od meczu w EFL Trophy, pokonując 2:0 ekipę Rotherham United po bramkach Ethana Lairda i Largiego Ramazaniego.

Dla drużyny rezerw Manchesteru United jest to debiut w tych rozgrywkach, do których co roku przystępuje 48 dorosłych drużyn z League One i League Two. Ponadto w EFL Trophy, znanego teraz pod nazwą Leasing.com Trophy, w kampanii 2019/2020 występuje 16 drużyn w kategorii do lat 21.

Dla podopiecznych Neila Wooda to okazja rywalizacji z drużynami na poziomie seniorskim. Swój debiut w tej rywalizacji drużyna rezerw Manchesteru United może uznać za udany, bowiem w meczu wyjazdowym na New York Stadium pokonała drużynę Rotherham United 2:0.

Ponad 3 tysiące kibiców obserwujących ten mecz, włączając w to Ryana Giggsa, na bramki musiało poczekać do drugiej odsłony gry. Zaczęło się od zebrania w 69 minucie przez Brendana Williamsa piłki wybitnej z pola karnego Rotherhamu, który przytomnie zagrał na prawą stronę do niepilnowanego Ethana Lairda, a ten huknął po długim rogu, futbolówka odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka i wpadła do bramki.

W 73 minucie piłkę pod własnym polem karnym odebrał Angel Gomes, który zagrał do Jamesa Garnera, a ten posłał świetne kilkudziesięciometrowe podanie w kierunku Largiego Ramazaniego. 18-letni Belg zdecydował się na indywidualną akcję, ściął dynamicznie w pole karne rywali i sam wykończył skutecznie akcję, podwyższając na 2:0.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Neil Wood nie zdecydował się dokonać także żadnych roszad w składzie podczas spotkania, w którym udział wzięli m.in. Angel Gomes, Tahith Chong oraz James Garner, a więc trójka zawodników, która niedawno brała czynny udział w przygotowaniach do nowego sezonu z pierwszą drużyną Manchesteru United.

Rotherham United – Manchester United U-21 0:2 (Laird 69′, Ramazani 73′)

Skład Manchesteru United U-21: Kovar – Laird, Bernard, O’Connor, Williams – Garner, Levitt – Ramazani, Gomes, Chong – Mellor

Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Ercolani, Tanner, Galbraith, McGhee, Puigmal, Traore

Dyskusja