Getty Images

Dimitar Berbatow w jednym  z wywiadów ocenił okienko transferowe w wykonaniu Manchesteru United. Bułgar pochwalił zawodników, którzy przyszli do klubu, lecz czuje niedosyt w związku z brakiem następcy dla Romelu Lukaku, który odszedł do Interu Mediolan.

Berbatow jest zdania, że w ostatnim dniu okna transferowego, Manchester United powinien sprowadzić kogoś w miejsce Romelu Lukaku. Dodatkowo jest mu żal, że Belg opuścił Old Trafford.

– Myślę, że United przydałoby się jeszcze jedno wzmocnienie, szczególnie po odejściu Lukaku do Interu Mediolan. Drużyna nie powinna jednak panikować i kupować tylko tych graczy, których obrali sobie za cel.

– Jest mi przykro, że Lukaku odszedł. Był niesprawiedliwie krytykowany przez media oraz fanów. Rozumiem powody jego ruchu. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie jest zabawnie czytać po meczu komentarze w mediach społecznościowych i prasie, że grasz fatalnie.

– Dajesz z siebie jak najwięcej na treningu oraz na murawie, ale to nie działa. Mówisz więc: “okej, spróbuję gdzieś indziej”. Niektórzy piłkarze otrzymują więcej zaufania od innych. Lukaku zagrał dla United tylko dwa sezony. Moim najlepszym sezonem był trzeci. To wtedy zdobyłem hattricka przeciwko Liverpoolowi i wygrałem koronę króla strzelców. Był to sezon 2010-2011.

Dimitar Berbatow uważa, że “Czerwone Diabły” mogły zainwestować pieniądze ze sprzedaży Lukaku w dodatkowego pomocnika, który pomógłby Pogbie w swobodniejszym poruszaniu się po boisku.

– Mogli ściągnąć pracowitego pomocnika, który dałby Pogbie swobodę w czarowaniu. Francuz potrzebuje pewności, że ktoś znajduje się za jego plecami i może na nim polegać. To sposób, aby Pogba ruszał do przodu i asystował.

Bułgarski snajper pochwalił za to sprowadzenie Harry’ego Maguire’a. Wierzy, że 26-letni obrońca jest wart kwoty, jaką za niego zapłacono i pomoże klubowi z Old Trafford się rozwinąć w niektórych aspektach.

– Rynek transferowy oszalał. Gdyby zapytać zawodników, to powiedzieliby, że woleliby gdyby kluby nie wydawały na nich zbyt dużych pieniędzy. Wielki transfer nakłada presję. Wiem to z własnego doświadczenia, gdy przechodziłem z Tottenhamu do Manchesteru United.

– Gdy płaci się 80 milionów za obrońcę, fani oczekują, że będzie bronił on dostępu do bramki w pojedynkę i natychmiast odmieni defensywę. To niesprawiedliwe.

– Ale Maguire to fantastyczny zakup. Wprowadzi do zespołu boiskową inteligencję, spokój przy piłce, przechwyty oraz wprowadzenie piłki do pomocy i ataku. Zdolność czytania gry jest ważna, a w tym jest doskonały.

Dyskusja