manutd.com

Choć okienko transferowe w Anglii zostało zamknięte 8 sierpnia o godzinie 18:00, to kluby z innych lig wciąż mogą kupować i wypożyczać zawodników z Premier League. “The Telegraph” donosi, że Alexisem Sanchezem zainteresowana jest AS Roma.

Działacze AS Romy podobno rozmawiali z Manchesterem United w sprawie wypożyczenia Alexisa Sancheza – takie informacje przekazał dzisiaj James Ducker, dziennikarz “The Telegraph”.

Ole Gunnar Solskjaer spodziewa się jednak, że Chilijczyk pozostanie na Old Trafford. Mimo tego, spekulacje dotyczące jego odejścia mogą nie ucichnąć do końca okienka transferowego w innych ligach.

Nie wiadomo, czy napastnik “Czerwonych Diabłów” byłby otwarty na takie rozwiązane, ale jakiekolwiek wypożyczenie  – choć nie jest to pewne – wiązałoby się prawdopodobnie z subsydiowaniem przez Manchester United znacznej części pensji zawodnika, która wynosi 500 tysięcy funtów tygodniowo.

Alexis Sanchez wznowił treningi w zeszłym tygodniu po kontuzji odniesionej na Copa America. Chilijczyk najprawdopodobniej ominie pierwsze spotkanie przeciwko londyńskiej Chelsea. Najlepiej zarabiający gracz na Old Trafford rozegrał jak do tej pory 65 minut na zamkniętym treningu przeciwko Blackburn Rovers U-23.

Menedżer ekipy “Czerwonych Diabłów” pytany na przedmeczowej konferencji prasowej o przyszłość Sancheza, odpowiedział:

– Alexis wrócił i dobrze trenował. Oczywiście znajduje się pięć czy sześć tygodni za chłopakami z zespołu. Myślę, że odejście Lukaku potraktuje jako swoją szansę, aby zaznaczyć obecność w tym klubie. Oczekuję, że zostanie. To napastnik, który jest w stanie zdobywać bramki.

Dyskusja