Getty Images

Jose Mourinho wierzy, że pewna wygrana Manchesteru United nad drużyną Chelsea to początek bardzo solidnego duetu obronnego Maguire-Lindelof.

Na barkach Maguire’a ciążyła ogromna presja związana z debiutem w barwach drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjeara po rekordowym 80-milionowym transferze. Były gracz Leicester City wspiął się jednak na wyżyny swoich umiejętności i pomógł drużynie w zwycięstwie. Wyprowadzał ataki z defensywy oraz dominował w pojedynkach powietrznych.

Były menedżer Manchesteru United, Jose Mourinho, był ekspertem Sky Sports na stadionie Old Trafford podczas trwającego meczu.  Portugalczyk pochwalił nowego środkowego obrońcę dwudziestokrotnego mistrza Anglii, twierdząc, że był on ,,twardy jak skała“.

– Możesz być bardzo niebezpieczny w ataku, ale jeśli czujesz, że każdy popełniony błąd może mieć przykre konsekwencje, to odbiera to pewność siebie. Kiedy wiesz, że masz kogoś takiego za swoimi plecami, to zyskujesz większą pewność siebie.

Jose Mourinho za występ przeciwko Chelsea wyróżnił również Victora Lindelofa.

– Zawsze uważałem, że Victor Lindelof może być bardzo dobrym obrońcą. Z Maguirem to może być bardzo dobry duet środkowych obrońców – zakończył Portugalczyk.

Przeczytaj także:  Zapowiedź: Manchester United - Watford FC

Dyskusja