L'Equipe

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami zagranicznych mediów, Hannibal Mejbri, mający 16 lat młodzieżowy reprezentant Francji, przenosi się do Manchesteru United. Transfer utalentowanego środkowego pomocnika oficjalnie potwierdził jego dotychczasowy klub AS Monaco.

Mejbri znalazł się na celowników czołowych drużyn piłkarskich z Europy, w tym m.in. Bayernu, Arsenalu oraz Tottenhamu, jednak najskuteczniejsze okazały się starania “Czerwonych Diabłów”. Za wschodzącą gwiazdę francuskiej piłki Manchester United ma zapłacić Monaco kwotę rzędu 5 milionów euro, która wraz z bonusami może wzrosnąć do 10 milionów euro. Na razie zawodnik zasili klubową akademię.

Urodzony 21 stycznia 2003 roku, Hannibal Mejbri to zawodnik mogący grać z powodzeniem zarówno na środku pomocy, jak i w linii ataku. Jak dotąd zanotował 8 występów w barwach kadry narodowej Francji do lat 16. Posiada także obywatelstwo Tunezji.

Monaco zapłaciło za Mejbriego milion euro, kiedy ten miał zaledwie 14 lat. W ostatnich miesiącach doszło jednak do otwartego konfliktu na linii klub – rodzice piłkarza, którzy oskarżali Monaco o złamanie obietnic zapisanych w kontrakcie.

Warto dodać, że przenosiny 16-latka na Old Trafford nadzorował Jorge Mendes, znany portugalski agent piłkarski, który towarzyszył przez większość kariery m.in. Cristiano Ronaldo. Hannibal Mejbri to jeden z najnowszych “nabytków” agencji prowadzonej przez Mendesa.

Dyskusja