manutd.com

Menedżer “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer, przyznał, że Harry Maguire’a od początku znajdował się na szczycie jego listy życzeń. 26-letni obrońca trafił na Old Trafford za 80 milionów funtów.

Harry Maguire został trzecim i ostatnim transferem do pierwszego składu Manchesteru United. Przed nim do klubu trafili Daniel James oraz Aaron Wan-Bissaka. Norweski szkoleniowiec jest zachwycony, że linię jego defensywy wzmocnił były piłkarz Leicester City.

– Jestem zachwycony, że sprowadziliśmy Maguire’a. Będzie wspaniałym wzmocnieniem dla tego klubu. Był moim celem numer jeden. Oczywiście, jego transfer zajął nam trochę czasu, ale czasem tak już jest.

– Zdecydowałem się na niego mniej więcej podczas naszego ostatniego spotkania z Leicester City. Pomyślałem, że powinniśmy spróbować go zdobyć. Jest opanowany z piłką przy nodze i wprowadza zespół na inny poziom.

– Jest liderem, uznanym zawodnikiem na arenie międzynarodowej, zagrożeniem pod bramką rywala i bardzo, bardzo dobrym obrońcą.

Ole Gunnar Solskjaer nie ma zamiaru rotować formacją obronną tak, jak dokonywał tego w poprzednim sezonie Jose Mourinho czy sam Norweg. Menedżer “Czerownych Diabłów” chce pozwolić zawodnikom z defensywy stać się jednością na murawie.

– Ważne jest, aby utworzyć fundamenty, ponieważ kręgosłup zawsze jest kluczowy. Jeśli uda nam się doprowadzić odpowiednio zabezpieczyć szyki obronne, to jestem przekonany, że stworzymy wystarczającą liczbę szans do zdobycia gola.

– Nasi obrońcy nie są typowymi defensorami. Wszyscy mają atrybuty, które pozwalają im atakować. Oczywiście są również dobrymi obrońcami.

– Czuję, że obraliśmy odpowiednią drogę. Czuję, że mam lepszy skład i lepszy zespół, a także lepsze podstawy. W tym sezonie pragniemy się poprawić i wykonać pierwszy krok. Tak jak powtarzałem wielokrotnie tego lata, budowa drużyny zajmie nam trochę czasu.

Dyskusja