Sky Sports

Takie zdanie wygłoszone przez legendę Liverpoolu niewątpliwie jest zaskakujące. Trudno się jednak dziwić po tym, jak “Czerwone Diabły” w pierwszej kolejce rozgromiły u siebie Chelsea 4-0.

Wiele osób miało wątpliwości co do dyspozycji podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera po tym, jak fatalnie zakończyli poprzedni sezon – zaledwie dwa zwycięstwa w dwunastu spotkaniach. Pojawiło się też wiele wątpliwości związanych z brakiem transferów, a raczej niewystarczającą ich ilością według niektórych.

“Czerwone Diabły” za nic sobie jednak miały te komentarze, a sezon otworzyły mocnym uderzeniem, gromiąc u siebie Chelsea. Wszystkie trzy nowe nabytki, czyli Harry Maguire, Aaron Wan-Bissaka oraz Daniel James zaimponowali w tym spotkaniu.

Nie umknęło to Jamiemu Carragherowi, który podziwia sposób, w jaki Ole Gunnar Solskjaer wzmocnił swój skład i uważa, że Manchester United może zakończyć ten sezon wyżej, niż wskazywały na to przewidywania przedsezonowe.

– Pamiętam z Liverpoolu, jakie to uczucie być poza czołową czwórką. Zawsze powtarzałem, że to nie jest aż tak złe, jak się wydaje. Czasem wystarczy pozyskać jednego piłkarza albo pozbyć się kilku i coś zaczyna działać. Nie mówię, że to od razu prowadzi do mistrzostwa, ale nie uważam, żeby Manchesterowi United dużo do tego brakowało – przyznaje ekspert Sky Sports.

– W pewnym sensie podziwiam to co zrobili i jakich dokonali wzmocnień. Czy mogli zastąpić Lukaku? Myślę, że to czas, aby Rashford pokazał, na co go stać. Zobaczmy, czy jest wystarczająco dobry, aby być podstawowym napastnikiem Manchesteru United. Możliwe, że nie jest. Może być tym graczem, który gra trochę dziko, trochę w środku, a trochę poza. Czy będzie tym napastnikiem, który zdobędzie 20, 25 bramek? Zobaczymy.

Po tym jak Manchester United był często krytykowany za wydanie 80 milionów funtów na Harry’ego Maguire’a, były defensor Liverpoolu przyznał, że uważał to za dobry ruch. Maguire został nagrodzony tytułem Zawodnika Meczu w spotkaniu z Chelsea.

– Obrońca jakiego sprowadzili w osobie Maguire’a… myślę, że to dobry zakup. Ludzie kwestionują cenę, ale podpisał pięcioletni kontrakt, a Leicester wiedziało, że United są zdesperowani. Czy był ktoś lepszy, kogo mogli pozyskać? Raczej nie. Ludzie mówią o De Ligtcie, ale on wybrał Juventus – podkreśla Carragher.

– Czy mogli kupić jeszcze jednego lub dwóch zawodników? I tak wydali najwięcej ze wszystkich. Nie sądzę, aby byli tak daleko, jak ludzie mówią. Myślę, że zajmie im od dwóch do czterech okienek transferowych, aby pozbyć się “złych jabłek”, piłkarzy, którzy nie są wystarczająco dobrzy i nie pasują do stylu gry, jaki proponuje Ole – podsumowuje Carragher.

Dyskusja