SPORTbible

Według byłego obrońcy “Czerwonych Diabłów” najnowszy nabytek składu Ole Gunnara Solskjaera może powtórzyć sukces Virgila van Dijka z Liverpoolu. Obaj zawodnicy sprowadzani byli za rekordowe jak za obrońców pieniądze.

Holender miał ogromny wpływ na swoją nową drużynę, którą poprowadził do triumfu w Lidze Mistrzów i został wybrany Zawodnikiem Sezonu. Jonny Evans wierzy, że podobny wpływ na Manchester United może mieć Harry Maguire.

– Można dostrzec podobieństwo w ich grze. Obaj świetnie operują piłką, a Harry ma ogromny wpływ, którego ludzie z zewnątrz nie dostrzegają. Jest potężny i dobrze radzi sobie w walce w powietrzu – wymienia Jonny Evans.

– Wszyscy będą porównywać sumy wydane na transfery, ale w dzisiejszych czasach coraz trudniej oceniać takie rzeczy. Wszyscy jesteśmy ludźmi, więc to trochę dziwne, że kupuje się nas za pieniądze – zwraca uwagę były obrońca “Czerwonych Diabłów”.

– Rynek transferowy jest teraz bardzo zmienny i wiele rzeczy potrafi się pojawić lub upaść w przeciągu jednej chwili. Najważniejsze jest, aby był oceniany za to, jak gra.

– Nie martwię się o niego. Jest stworzony do gry w Manchesterze United, a oni wykonali świetny ruch, sprowadzając go. Takiego piłkarza potrzebowali. Ma charakter, który sprawia, że nie da się go nie lubić. Będzie tam prawdziwym hitem, bo to fantastyczny piłkarz – reasumuje defensor Leicester.

Dyskusja