manutd.com

Manchester United potwierdził sprowadzenie nastolatka z Tromso Il. Jegomość nazywa się Isak Hansen-Aaroen, a ostatnie tygodnie spędził na testach w… Liverpoolu i Evertonie.

14-latek zdecydował się na klub z Old Trafford, mimo że w ostatnim czasie był testowany przez Liverpool i Everton. Manchester United przystał na opłatę w wysokości 90 tys. funtów. Dodatkowo w drugą stronę powędrował inny zawodnik “Czerwonych Diabłów” – Aidan Barlow.

Sportsmail poinformował, że klub z Old Trafford zdecydował się na Isaka Hansena-Aaroena po tym, po tym, jak ten odwiedził kompleks treningowy w Carrington. W batalii o młodzieńca w styczniu brało udział kilka innych klubów z Anglii, jednak Manchester United swoją silną pozycję zawdzięcza Ole Gunnarowi Solskjaerowi, który jest rodakiem 14-latka oraz dzięcięcej sympatii samego zainteresowanego do klubu.

Reprezentant Norwegii U-15 będzie musiał poczekać do sierpnia następnego roku, by dopełnić wszelkich formalności związanych ze zmianą klubu. Wówczas skończy 16 lat i w transakcji nie będą przeszkadzały regulacje FIFA dotyczące młodych graczy.

Oto, co o młodym pomocniku powiedział menedżer sportowy Tromso, Svein-Morten Johansen: – Dla nas to bardzo ekscytujące, bo współdziałamy z wielkim klubem. Ta współpraca zmaterializowała się poprzez fakt, że wypożyczyliśmy Barlowa. To będzie interesujące zobaczyć go z naszymi chłopakami w tym samym wieku.

– To może być początek długoterminowej współpracy, która da nam wiele. Mamy bardzo dobry dialog. To wiele dla nas znaczy, nawet nie dlatego, że dostaliśmy nowego piłkarza, ale najważniejszy jest fakt, iż zbliżyliśmy się do nich i zdobyliśmy nową wiedzę – mówił z dumą Svein-Morten Johansen.

Dyskusja