Getty Images

Gary Neville w typowy dla siebie sposób odniósł się do odwiecznej rywalizacji Manchesteru United z Liverpoolem. Zdaniem legendarnego obrońcy, “Czerwone Diabły” odzyskają mistrzostwo Anglii zanim drużyna z Anfield po raz pierwszy wygra Premier League.

“The Reds” przez cały poprzedni sezon szli łeb w łeb z Manchesterem City, przegrywając ostatecznie tytuł o jeden punkt i przedłużając czas oczekiwania na mistrzostwo kraju do trzech dekad.

Pomimo wysokich notowań Liverpoolu, Neville nie sądzi, by tegorocznym zwycięzcom Ligi Mistrzów udało się wygrać ligę zanim zrobi to Manchester United.

– Uważam, że Liverpool, City i Tottenham prowadziły złą politykę rekrutacyjną na przestrzeni 25-30 lat. Teraz przechodzi przez to United – stwierdził 44-latek.

– W końcu pojawią się odpowiednie zasady rekrutacji, odpowiedzialne za to osoby, zespół będzie miał wspaniałego menedżera – mam nadzieję, że będzie to Ole – i znów zaczną wygrywać. To się wydarzy!

– Gwarantuję, to jasne jak słońce, że Manchester United znów będzie wygrywał. W mojej opinii, wygrają ligę zanim zrobi to Liverpool.

Na opinię byłego reprezentanta Anglii zareagował Jamie Carragher. Były zawodnik Liverpoolu zapowiedział, że “Czerwone Diabły” na pewno nie wygrają Ligi Mistrzów szybciej niż zrobią to “The Reds”. Neville nie został dłużny.

– Być może nie, ale na pewno wygrają ligę przed Liverpoolem. Są bardziej dojrzali, są bliżej niż się spodziewasz i nie jest tak źle jak myślisz. Tak jest zawsze.

– Co do Liverpoolu, Salah odejdzie w przeciągu 12 miesięcy, ja już to widzę. On [Carragher] o tym wie, ale tego nie przyzna. Ja to widzę, ty to czujesz – zakończył Neville.

Dyskusja