Getty Images

We wtorkowe popołudnie Premier League za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiła nazwiska sędziów, którzy poprowadzą spotkania drugiej kolejki rozgrywek.

Głównym sędzią poniedziałkowego starcia Wolverhampton z Manchesterem United będzie  Jon Moss. Na liniach pomogą mu Marc Perry i Eddie Smart, z kolei rolę sędziego technicznego będzie pełnił Andy Madley. Wspomnianą trójkę w wozie VAR wspomoże Paul Tierney oraz Stephen Child. Jon Moss w pierwszej kolejce nowego sezonu był sędzią w starciu Crystal Palace z Evertonem. Anglik pokazał w tym meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, wyrzucając z boiska Schneiderleina.

W poprzednim sezonie Jon Moss poprowadził 27 spotkań w Premier League. Pokazał w tych meczach 93 żółte kartki i 5 razy ukarał zawodników czerwoną kartką. Jedną z nich obejrzał Marcus Rashford, którego 48-latek wyrzucił z boiska w starciu z Burnley, które “Czerwone Diabły” zremisowały 2:2. Ogólnie angielski arbiter mecze z udziałem Manchesteru United sędziował w poprzednim sezonie sześciokrotnie.

Dyskusja