manutd.com

Ole Gunnar Solskjaer w piątkowe przedpołudnie spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed poniedziałkowym meczem Premier League z Wolves. Menadżer “Czerwonych Diabłów” opowiedział o sytuacji Alexisa Sancheza i przygotowaniach do kolejnego spotkania.

KONFERENCJA PRASOWA SOLSKJAERA PRZED MECZEM Z WOLVES

 

O ostatnich meczach na Molineux Stadium:

– Do każdego kolejnego meczu podchodzisz z odpowiednim nastawieniem, by go wygrać. Czuję się, jakbym wracał do domu. To dlatego, że w ostatnim czasie, wiele razy tutaj byłem. Mecze na Molineux nigdy nie są łatwe. Wolves to drużyna, którą ciężko złamać. Bronią się całą drużyną i nie zostawiają ci wolnej przestrzeni na konstruowanie akcji. Sami zaś czekają na kontrataki i stałe fragmenty, które w ich wykonaniu są naprawdę bardzo dobre. Oglądaliśmy wiele razy ostatnie spotkania z poprzednich sezonów, by dowiedzieć się, co musimy zrobić inaczej, by wygrać. Po ostatnim meczu nasza forma i nastawienie są bardzo dobre. Podchodzimy do spotkania pewni siebie.

O przygotowaniach do meczu:

– Ten tydzień był dla nas bardzo ważny. Wciąż znajdujemy się w okresie przygotowawczym. Po poniedziałkowym meczu będziemy mieli kilkanaście dni na ciężką pracę w ośrodku treningowym. Po przerwie reprezentacyjnej nie będziemy już mieli za wiele czasu na treningi, bo częstotliwość meczów będzie duża. Co do atmosfery, jest ona fantastyczna. W szatni panuje dobry nastrój, ale też atmosfera rywalizacji. Ci, którzy nie zagrali z Chelsea, chcą pokazać się z dobrej strony i zagrać w poniedziałek.

O przygotowaniu fizycznym zespołu:

– Przygotowanie fizyczne to coś, na czym bardzo mi zależało. Na tle Chelsea wyglądaliśmy znakomicie, pomiędzy drużynami była spora różnica. W poprzednim sezonie, to oni więcej biegali w meczach, w niedzielę proporcje się odwróciły. To zmiana na duży plus. Nie chodzi jednak tylko o samo przygotowanie, mamy młody zespół, dlatego mam prawo oczekiwać mnóstwa energii i sił. Do tego dokładamy dużo jakości piłkarskiej.

O formie Alexisa Sancheza:

– Alexis to prawdziwy profesjonalista. Każdego dnia pracuje nad tym, by wrócić do świetnej formy i być częścią tej drużyny. Te historie o zesłaniu go do rezerw mnie śmieszą, oczywiście, że tak się nie stało. Alexis jest częścią składu, jednak musi jeszcze trochę popracować. To dobry piłkarz, za nim około trzy tygodnie pracy, więc do reszty traci jeszcze sporo. Jest jednak bardzo blisko kadry meczowej.

– Jeśli chodzi o jego pozycję, to sami wiecie, że nie mamy zbyt szerokiej kadry napastników. Alexis może wystąpić na tej pozycji. Na pewno rozegra więcej meczów, niż się tego spodziewacie. To piłkarz, który na boisku prezentuje pewną jakość i jestem pewien, że poradzi sobie w tym klubie.

– Rozegraliśmy sparing “za zamkniętymi drzwiami”. Alexis otrzymał w nim swoją szansę. Dodatkowo wykonuje więcej specjalnych ćwiczeń, które mają mu pomóc szybciej wrócić. Stopniowo będziemy mu dawali więcej szans w meczach ligowych, zagramy też kolejne sparingi. Trudno, żeby każdy dostał szansę, kiedy gramy jeden mecz w tygodniu.

O dyspozycji Freda:

– To oczywiste, że on będzie grał lepiej, mając za sobą poukładaną obronę. Każda drużyna gra lepiej, kiedy z tyłu ma pewnych obrońców, na których może liczyć. Kiedy ja grałem, zawsze mieliśmy pewne wsparcie w postaci bramkarza i obrońców. Teraz chcemy zapewnić to samo naszym pomocnikom i napastnikom. Wierzę, że Freda czeka wielki sezon.

O treningach Harry’ego Maguire’a:

– Harry na każdym treningu jest bardzo poukładany. Poza boiskiem jest tak samo opanowany, jak na nim. Ma wielkie doświadczenie i ciągle się uśmiecha. Chcemy mieć takich zawodników w swoim zespole. Dla menadżera posiadanie zawodników tak opanowanych i pewnych siebie w obronie to świetna sprawa. Harry jest z nami nieco ponad tydzień, ale wszyscy cieszymy się, że do nas dołączył.

O atmosferze w zespole względem ostatniego sezonu:

– Za nami bardzo dobry okres przygotowawczy, który przełożył się na świetne przygotowanie kondycyjne. Posiadamy bardzo młody zespół, więc oczekujemy energii. Koniec ostatniego sezonu nie był dla nas dobry, byliśmy zmęczeni mentalnie i fizycznie. Teraz w zespole jest świeżość. Czekamy na pierwszą próbę charakteru tej drużyny. Już w poniedziałek będzie ciężko. Musimy złamać Wolves, zatrzymać ich kontrataki i powstrzymać przy stałych fragmentach. To będzie dla nas dobry test. Kiedy trafiasz na przeszkodę, chcesz mieć w drużynie liderów, którzy pociągną zespół do przodu. Przy 3:0 każdy potrafi grać dobrze.

Dyskusja