Getty Images

Coraz więcej wskazuje na to, że Alexis Sanchez podąży śladami Romelu Lukaku i jeszcze w sierpniu przeniesie się do Mediolanu. Kolejne źródła potwierdzają doniesienia o coraz bliższym porozumieniu pomiędzy Manchesterem United a Interem ws. rocznego wypożyczenia reprezentanta Chile.

Jak przekazał dziennikarz Fabrizio Romano, rozmowy prowadzone pomiędzy “Nerarruzzi” a “Czerwonymi Diabłami” wkroczyły w końcową fazę. Kluby miały uzgodnić roczne wypożyczenie Alexisa z opcją wykupu po sezonie za kwotę rzędu 15 milionów euro.

Powyższe ustalenia potwierdził także Gianluca Di Marzio, kolejny z dziennikarzy, specjalizujący się we włoskiej Serie A. W trakcie wypożyczenia część wynagrodzenia miałaby być pokrywana z budżetu Manchesteru United. Jak duży będzie to procent z wynoszącej ponad 400 tys. funtów “tygodniówki”, jak na razie nie wiadomo.

W niedzielę Alexis Sanchez pojawił się w ośrodku treningowym Carrington. Chilijczyk miał poprosić klub i menedżera Ole Gunnara Solskjaera o zgodę na dołączenie do Interu. Co ciekawe, w samochodzie, w drodze do Carrington 30-latkowi towarzyszył obrońca Matteo Darmian, którego przyszłość na Old Trafford także jest niejasna.

Dyskusja