Premier League 2: Manchester United – Reading 2:0

manutd.com Sebastian Słabosz

Drużyna Manchesteru United do lat 23 kontynuuje dobrą serię na początku sezonu 2019/2020. Po rozgromieniu 5:0 w meczu wyjazdowym drugiej ekipy West Bromwich Albion, w miniony piątek podopieczni Neila Wooda ograli 2:0 na własnym boisku rezerwy Reading.

Wszystko zaczęło się już w 12 minucie meczu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał w pole karne Reading Arnau Puigmal, zawodnicy gości wybili piłkę poza pole karne, tam zgarnął ją James Garner, który skierował futbolówkę w stronę D’Maniego Mellora, a ten nie zastanawiając się huknął od razu na bramkę rywali i zdobył swojego drugiego gola w drugim meczu w tym sezonie.

Rywale próbowali odrabiać straty, ale linia defensywy „Czerwonych Diabłów” wraz z bramkarzem Mateją Kovarem spisywali się bez zarzutu i ograniczyli sytuacja bramkowe gości do minimum.

W 36 minucie Neil Wood zmuszony był dokonać zmiany po tym jak bardzo groźnie wyglądającej kontuzji kostki doznał Ethan Laird. W jego miejsce na boisku pojawił się Luca Ercolani. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

Po zmianie stron obie drużyny próbowały zmienić wynik meczu, ale dobrze w bramce spisywali się obaj golkiperzy – Mateja Kovar oraz Jokull Andresson. W 61 minucie świetną kombinacyjną akcję przeprowadzili zawodnicy Manchesteru United, która zakończyła się strzałem Jamesa Garnera, ale bardzo dobrą interwencją popisał się wspomniany Andresson.

Nieco ponad kwadrans później golkiper Reading był jednak bez szans przy kolejnym uderzeniu młodego Anglika. Goście fatalnie rozpoczęli grę wyrzutem z autu na własnej połowie, kiedy to do piłki dopadł D’Mani Mellor, wystawiając ją nadbiegającemu Jamesowi Garnerowi, a ten nie pomylił się i podwyższył prowadzenie „Czerwonych Diabłów” na 2:0. Było to trzecie trafienie 17-latka w drugim meczu ligowym w tym sezonie.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Neila Wooda zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu na start sezonu 2019/2020, dzięki czemu wskoczyli na pozycję lidera rozgrywek Premier League 2 Division 2 z dorobkiem bramkowym 7:0.

Clipboard01

W kolejnym meczu kadra Manchesteru United do lat 23 zmierzy się na wyjeździe w ramach rozgrywek ligowych z drugą drużyną Newcastle United. Spotkanie to zostanie rozegrane w najbliższy piątek (23 sierpnia br.).

Manchester United U-23 – Reading U-23 2:0 (Mellor 12′, Garner 77′)

Skład Manchesteru United U-23: Kovar – Laird (Ercolani 36′), O’Connor, Bernard, Williams – Levitt, Galbraith, Garner – Puigmal, Mellor, Ramazani

Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Traore, McGhee, Elanga