Podopieczni Neila Ryana w minioną sobotę rozgrywali swój drugi mecz ligowy w tym sezonie. Po przekonującym zwycięstwie 3:0 z rówieśnikami z Sunderlandu z zeszłego tygodnia, tym razem drużyna “Czerwonych Diabłów” do lat 18 nie sprostała ekipie Wolverhampton, ulegając 0:2.

Wszystko szybko zaczęło się nie po myśli gości, kiedy to już w 8 minucie spotkania na Compton Training Centre widniał wynik 1:0 dla gospodarzy. Ekipa “Wilków” wykonywała rzut wolny, piłka trafiła do prawego obrońcy, Jeda Abbeya, który po jej opanowaniu nie dał szans Ondrejowi Mastny’emu.

W 15 minucie Anthony Elanga padł w polu karnym gospodarzy, ale sędzia tego spotkania, Simon Brown nie dopatrzył się “jedenastki”. “Czerwone Diabły” swoją najlepszą okazję na bramkę miały tuż przed przerwą, kiedy to wspomniany Elanga zagrał do Dillona Hoogewerfa, ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki Wolves i to przeciwnicy Neila Ryana schodzili do szatni z prowadzeniem.

Na drugą połowę goście wyszli zdecydowanie bardziej pobudzeni i grali z większą energią oraz zaangażowaniem, ale to wciąż gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje. Jednak najpierw Chem Campbell, a następnie Conor Carty byli świetnie zatrzymywani przez Ondreja Mastny’ego.

Nie oznacza to, że “Czerwone Diabły” nie miały swoich okazji na bramkę wyrównującą. Po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez Anthony’ego Elangę bliski szczęścia był rezerwowy Omari Forson. Także Connor Stanley miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale jeszcze lepiej w bramce gospodarzy spisał się Joe Young, który świetnie wybronił strzał 17-latka.

Sama końcówka spotkania to już esencja piłki nożnej. Reece Devine był faulowany w polu karnym “Wilków” i tym razem sędzie wskazał na “jedenastkę”. Goście mieli więc wymarzoną okazję do wyrównania, ale strzał Charliego McCanna obronił świetnie dysponowany tego dnia Joe Young.

Jak jednak mawia stare piłkarskie porzekadło – “nie wykorzystane sytuacje się mszczą”. Chwilę później było już 2:0 dla gospodarzy, gdy akcję Wolves skutecznym strzałem zakończył rezerwowy, Lee Harkin, ustalając wynik spotkania. Cały mecz w barwach Manchesteru United rozegrał Łukasz Bejger.

Po dwóch rozegranych meczach podopieczni Neila Ryana zajmują 4. miejsce w rozgrywkach Under-18 Premier League North. W kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z rówieśnikami z Blackburn Rovers. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (24 sierpnia br.).