Getty Images

Zdaniem brytyjskiego “Daily Mail” Jadon Sancho opuści w przyszłe lato Borussię Dortmund, a władze niemieckiego klubu już poszukują następcy dla 19-latka, którym interesować mają się m.in. oba kluby z Manchesteru.

Manchester United miał naciskać na transfer skrzydłowego Borussii Dortmund już tego lata, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Jednak władze niemieckiego klubu mają zdawać sobie sprawę, że jeżeli 19-latek utrzyma wysoką formę w dopiero co rozpoczętym sezonie, to trudnym będzie zatrzymanie go na kolejny rok.

Jadon Sancho przeniósł się do Borussii Dortmund przed dwoma laty z Manchesteru City. Swoją dobrą grą zwrócił nie tylko uwagę swojego byłego pracodawcy oraz Manchesteru United, ale także wielu innych czołowych ekip z Europy. Ponadto niedawno stał się także etatowym reprezentantem dorosłej kadry Anglii.

Kontrakt 19-latka z niemieckim klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Borussia miała wycenić Jadona Sancho tego lata na ponad 100 milionów funtów, co ostatecznie odstraszyło potencjalnych kupców.

“Daily Mail” sugeruje, że to właśnie Manchester United znajduje się w najbardziej zaawansowanej fazie w kwestii rozmów dotyczących potencjalnego pozyskania skrzydłowego w przyszłe lato.

Nie odpuszczać ma także były pracodawca Jadona Sancho, Manchester City, który przy sprzedaży zawodnika do Borussii przed dwoma laty miał ponoć zawrzeć w umowie klauzulę, która obliguje niemiecki klub do informowania “The Citizens” o ofertach za 19-latka.

Nie jest też wiadomym czy ewentualna oferta na poziomie nawet 100 milionów funtów będzie w przyszłe lato akceptowalna. Już teraz, na podstawie opublikowanego w miniony piątek raportu CIES Football Observatory, 19-latek wyceniany jest na 145 milionów funtów, co stawia go na 5. miejscu wśród najbardziej wartościowych piłkarzy w tym zestawieniu (za Kylianem Mbappe – 230 milionów funtów, Mohamedem Salahem – 200 milionów funtów, Raheemem Sterlingiem – 190 milionów funtów oraz Lionelem Messim – 153 miliony funtów).

Dyskusja