Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer odpowiadając na pytania dotyczące formacji ataku Manchesteru United w obecnym sezonie przyznał, że nie Anthony Martial ani też Marcus Rashford są najbardziej naturalnymi strzelcami w ekipie “Czerwonych Diabłów”, a 17-letni Mason Greenwood.

Anthony [Martial] miał swój urok, gdy grał na pozycji numer 9 bądź jako środkowy napastnik u Louisa van Gaala. Potem przez kilka ostatnich lat grał głównie na lewym skrzydle. Myślę, że zarówno on, jak i Marcus [Rashford] są zdolni do tego, aby grać na obu tych pozycjach – mówił Solskjaer.

– Czasami to będzie Marcus, który będzie grał przez środek, a Anthony będzie ustawiony po lewej stronie. Albo Daniel James będzie na lewym skrzydle, a któryś z nich na prawym. Przy czym bramki padają, gdy trafi się pomiędzy słupki i nie muszą to być światowej klasy trafienia, jakie już widzieliśmy w wykonaniu wspomnianej dwójki.

– Marcus i Anthony często podkręcają piłkę szukając okienka bramki. Przy czym ja chcę, aby strzelali tzw. “proste bramki”. Nie trzeba ciężko pracować na to, aby je zdobywać. Wystarczy tylko odrobina ruchu w polu karnym rywali.

– W meczu z Chelsea przeprowadziliśmy świetny kontratak, po którym Anthony wspaniale wyszedł na pozycję. Być może myślał, że powinien otrzymać pierwsze podanie, które jednak trafiło do Jesse’ego Lingarda, przez co na chwilę się zatrzymał.

– Przy czym potem znalazł sobie dobrą pozycję i nawet pomimo tego, że nieczysto trafił w piłkę, to wpadła ona do bramki. Jeżeli więc każdy z nich [Martial i Rashford] zdobędzie po pięć takich “prostych goli” w sezonie, to już będziemy ich mieli o 10 więcej – dodał Norweg.

Solskjaer zapytany o to, który z dwójki Marcus Rashford-Anthony Martial ma bardziej naturalny instynkt strzelecki, postanowił wskazać na kogoś całkiem innego:

– Naturalny strzelec w drużynie? Cóż, wciąż mają jeszcze kawałek drogi do przebycia, ponieważ Mason Greenwood jest bardziej naturalnym strzelcem niż wspomniana dwójka.

Dyskusja