Getty Images

Legenda Liverpoolu, Steve Nicol, dość nieoczekiwanie stwierdził ostatnio, że uważa nowego prawego obrońcę Manchesteru United za lepszego defensywnego zawodnika od obecnego piłkarza “The Reds” na tej pozycji, Trenta Alexandra-Arnolda.

Aaron Wan-Bissaka jest o rok starzy od Trenta Alexandra-Arnolda, który za to jest bardziej doświadczony i utytułowany od swojego rodaka. Ponadto piłkarz Liverpoolu jest reprezentantem Anglii na poziomie seniorskim, podczas gdy zawodnik Manchesteru United jak do tej pory dotarł jedynie do poziomu kadry narodowej U-21.

W minionym sezonie zawodnik Liverpoolu aż 12-krotnie asystował przy bramkach rywali, przy czym Aaron Wan-Bissaka miał na koncie 3 ostatnie podanie. Jednak patrząc pod kątem stricte defensywnym, Steve Nicol uważa, że to piłkarz “Czerwonych Diabłów” jest lepszy.

– Aaron Wan-Bissaka jest lepszym obrońcą. Jeżeli chodzi o wyjście z piłką do przodu to Trent Alexander-Arnold jest bez dwóch zdań najlepszym prawym defensorem w kraju. Chodzi jednak o wyjście z piłką do przodu. W przypadku gry jeden na jeden i ustawienia się w defensywie, ma już jednak wiele do nadrobienia – mówił Nicol.

– Kogo bym wybrał do swojej drużyny? To zależy od jej ustawienia. Jeżeli mój zespół miałby prezentować się solidnie w defensywie, to wybrałbym Aarona Wan-Bissakę. Jeżeli miałby prezentować ofensywny styl gry, to postawiłbym już na Trenta Alexandra-Arnolda – zakończył.

Dyskusja