Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer po remisie 1:1 Manchesteru United z Wolverhampton na Molineux Stadium ocenił w wywiadzie dla Sky Sports występ swoich piłkarzy. Norweg mówił także m.in. o strategii wykonawców rzutów karnych w drużynie, a także o przyszłości Alexisa Sancheza.

WYWIAD Z OLE GUNNAREM SOLSKJAEREM DLA SKY SPORTS PO MECZU Z WOLVERHAMPTON

Ole jak podsumowałbyś wasz dzisiejszy występ?

– To był mecz, jakiego się spodziewaliśmy. Dominowaliśmy w kwestii posiadania piłki. Zdobyliśmy pierwsi bramkę. To był świetny gol. W drugiej połowie wiedzieliśmy, że rywale wyjdą naładowani i zaryzykują nieco bardziej. Stworzyli sobie kilka okazji bramkowych i prawdopodobnie zdobyli bramkę, na którą zasłużyli, biorąc pod uwagę presję, jaką na nas nałożyli. Później myślę, że na nowo odzyskaliśmy kontrolę i mogliśmy wygrać to spotkanie.

Czy dostrzegłeś dziś poprawę w grze swojej drużyny, biorąc pod uwagę pracę, jaką wykonaliście podczas letniego kresu przygotowawczego i poprzez nowych zawodników, których pozyskaliście?

– W pierwszej połowie zdecydowanie. To był dojrzały występ. W drugiej odsłonie gry zagraliśmy nieco niechlujnie. Jednak tak, poprawiamy się. Jesteśmy bardzo młodą drużyną, która będzie się uczyć. Dziś uczyliśmy się na boisku. Według mnie trzeba uczyć się także podczas wykonywania pracy, nie można ograniczać tego jedynie do tego, żeby usiąść po wszystkim i dyskutować nad tym, co się wydarzyło. Musimy odpowiednio nastawiać swoją mentalność po utracie bramki, ponieważ pachniało tym golem.

Po bramce na 1:1 jak twoim zdaniem zareagowała twoja młoda drużyna?

– Uważam, że zakończyliśmy to spotkanie jako silniejsi. Mieliśmy też rzut karny, po którym zazwyczaj mielibyśmy w tej sytuacji o 2 punkty więcej, gdyby padła bramka. Jednak czasem bramkarze rywali wykonują dobre obrony.

Paul Pogba spisał się naprawdę dobrze wywalczając ten rzut karny. Jednak dlaczego to on podszedł do “jedenastki”, podczas gdy tydzień wcześniej wykonywał ją Marcus Rashford?

– Ponieważ ta dwójka wyznaczona jest do wykonywania rzutów karnych. Od nich zależy to, kto czuje się w danym momencie na siłach, aby powiedzieć: “ten jest mój”.

Dlaczego wybraliście taki system, a nie skupiliście się po prostu na jednej osobie?

– Ponieważ czasami piłkarze czują się wystarczająco pewni, że zdobędą bramkę. Paul [Pogba] zdobył wcześniej dla nas wiele bramek z rzutów karnych, ale dziś Rui Patricio wykazał się dobrą obroną.

Czyli to nie jest tak, że jedna osoba jest wyznaczona do rzutów karnych, ale druga odebrała mu tę szansę? Macie system, w którym obaj wykonują “jedenastki”?

– Tak, możecie zobaczyć taki slajd na naszej prezentacji w PowerPointcie.

I to się nie zmieni po dzisiejszym meczu? Dalej to będzie ta dwójka?

– Nie, nie zmieni. Wcześniej obaj byli w tym bardzo pewni. Oczywiście w poprzednim tygodniu Marcus [Rashford] zdobył gola z rzutu karnego. Jestem przekonany, że z chęcią wykonałby także tę “jedenastkę”, ale Paul [Pogba] czuł się pewnie w tej sytuacji. Lubię piłkarzy z pewnością siebie, którzy mają to przekonanie, że “mogą to zrobić”.

Chcę jeszcze zapytać o występ Daniela Jamesa, który zaliczył dziś pełny debiut w twojej drużynie. Ponadto został ukarany żółtą kartką.

– Nie wydaje mi się, że to zagranie było na żółtą kartkę. Nie widziałem zapisu wideo, ale wyszedł z piłką tak szybko. Sam musisz mi powiedzieć czy był tam kontakt z obrońcą czy też nie. Daniel [James] był dziś kopany wiele razy. Myślę, że zyska wiele żółtych kartek u obrońców rywali, którzy będą próbowali go zatrzymywać. Czasami jest faulowany i nie wygląda to jak faul. Nie wiem, nie jestem pewny. Musiałbyś mi pokazać materiał wideo, abym mógł lepiej to ocenić.

Zrobimy to i wrócimy do tej kwestii.

– Zgoda. Nie, nie uważam, aby to była sytuacja na żółtą kartkę, przynajmniej z perspektywy jak widziałem to na żywo.

Ostatnie pytanie będzie na temat Alexisa Sancheza, który nie został włączony dziś do kadry meczowej. Dochodzą do nas wieści z Włoch, że może niebawem odejść z klubu. Masz dla nas jakieś nowe wieści w tej sprawie?

– Niezupełnie. Zobaczymy co się wydarzy w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wciąż pozostało kilka tygodni na międzynarodowe transfery. Na ten moment Alexis [Sanchez] jest naszym piłkarzem.

Dyskusja