Facebook i Twitter wydają oświadczenia po słownych napaściach na Pogbę

manutd.com, Daily Mail, The Times, Facebook, Twitter Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United jest poświęcony temu, aby zapewnić równość, różnorodność oraz integrację na wszystkich szczeblach piłkarskich – możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej klubu z Old Trafford.

“Czerwone Diabły” przypominają tym samym za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz profilów w mediach społecznościowych, że prowadzą działania mające na celu rozpowszechnianie tematu równości i różnorodności w piłce nożnej, a wiadomości te przekazywane są do wielu milionów fanów Manchesteru United na całym świecie.

Klub z Old Trafford od początku sezonu 2016/2017 prowadzi własną kampanię #allredallequal, która ma na celu propagowanie równości, różnorodności i integracji w piłce nożnej. Dyrektor zarządzający grupą Manchester United, Richard Arnold, w taki sposób mówił ostatnio o tej inicjatywie:

– Klub blisko współpracuje z wieloma interesariuszami działającymi na rzecz równości w piłce nożnej. W ten sposób upewniamy się, że nasze działania na rzecz włączenia społecznego i podtrzymywania różnorodności mają szeroki zakres w kwestii podejmowanych przez nas inicjatyw.

– Mamy ten przywilej, że posiadamy pracowników oraz kibiców wywodzących się z różnych środowisk społecznych, w związku z czym przyjmujemy tę odpowiedzialność, że musimy mieć pozytywny wpływ na wszystkich ludzi, którzy odwiedzają Old Trafford i wspierają ten klub, niezależnie od tego, w jakim są miejscu na świecie.

Manchester United ściśle współpracuje z wieloma organizacjami działającymi przeciwko wszelkim przejawom rasizmu oraz dyskryminacji, m.in. z takimi ugrupowaniami jak Stonewall, Kick It Out, Level Playing Field czy MUDSA.

Klub z Old Trafford przypomina o swoich działaniach w nawiązaniu do poniedziałkowych incydentów po meczu z Wolverhampton, gdzie Paul Pogba, który nie wykorzystał w tym spotkaniu rzutu karnego, był obrażany oraz grożono mu nawet śmiercią, głównie w mediach społecznościowych (na profilu na Instagramie oraz Twitterze).

Jak przekazał dziennik “The Times” policja już zaoferowała Manchesterowi United pomoc w zidentyfikowaniu sprawców tych incydentów. Ponadto klub z Old Trafford, zdaniem “Daily Mail”, miał kontaktować się z szefostwem Twittera ws. spotkania dotyczącego podjęcia działań mających na celu zapobieganie takim incydentom jak ten z Paulem Pogbą, które w ostatnim czasie mnożną się, w szczególności w odniesieniu do czarnoskórych zawodników, a użytkownicy takich aplikacji jak Twitter czy Facebook czują się w sieci bezkarnie.

Przeczytaj również:  Manchester United wygrał sparing za zamkniętymi drzwiami. Zagrał Cristiano Ronaldo

Ja na razie przedstawiciele Twittera wydali jedynie oficjalne oświadczenie w tej sprawie, przyznając że pojawił się problem, który wymaga rozwiązania.

– Jesteśmy pełni świadomi i podzielamy obawy związane z atakami rasistowskimi w sieci na poszczególnych piłkarzy w Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach. Aktywnie monitorujemy toczące się w sieci konwersacje i będziemy kontynuować zdecydowane działania na każdym koncie, które będzie naruszało nasze zasady korzystania z naszej platformy.

– Stanowczo potępiamy te niedopuszczalne zachowania, w związku z którymi na stałe zwiesiliśmy szereg kont za naruszanie naszych zasad dotyczących zakazu stosowania jakichkolwiek aktów nienawiści.

– Jest to kwestia społeczna, która wymaga reakcji społecznej. Dlatego właśnie utrzymujemy dialog z PFA (Stowarzyszenie Profesjonalnych Piłkarzy) oraz organizacją Kick It Out. Zobowiązujemy się do współpracy w celu przeciwdziałania obraźliwym i rasistowskim zachowaniom w Internecie.

– Cały czas współpracujemy z naszymi partnerami, aby znaleźć sensowne rozwiązanie na tego typu niedopuszczalne zachowania, dotyczące zarówno kwestii on-line, jak i off-line.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał także Facebook, który jest właścicielem bardzo popularnego medium społecznościowego w postaci Instagrama, gdzie także bardzo często dochodzi do podobnych zachowań jak na Twitterze i gdzie także Paul Pogba spotkał się ze zmasowanym atakiem rozgoryczonych fanów.

– Na Instagramie nie ma miejsca na rasizm oraz obelżywe zachowania, dlatego też inwestujemy znaczące środki w opracowywanie narzędzi i technologii, które mogłoby zapobiec nękaniu i zastraszaniu w Internecie. Osoby, które wielokrotnie łamią nasze zasady, zostaną trwale zablokowane w możliwości korzystania z usług Instagrama.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze