Getty Images

Ryan Giggs popiera transfer Daniela Jamesa do Manchesteru United. Walijczyk uważa, że “Czerwone Diabły” zrobiły świetny interes kupując byłego zawodnika Swansea City.

Daniel James latem trafił na Old Trafford, przenosząc się ze Swansea City do Manchesteru United za około 15 milionów funtów. Już w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League Walijczyk świetnie przedstawił się kibicom “Czerwonych Diabłów”, pakując piłkę do siatki Chelsea zaledwie kilka chwil po wejściu na boisko.

Ryan Giggs, były zawodnik Manchesteru United, uważa że kupno zdolnego skrzydłowego to dla klubu z Old Trafford złoty interes. Walijczyk przyznał, że był pytany o rady dotyczące potencjalnego zakupu swojego młodszego rodaka, ale nie musiał zbyt długo namawiać do tego Ole Gunnara Solskjaera.

Ole Gunnar Solskjaer pytał mnie o Daniel Jamesa. Powiedziałem mu, że to chłopak z ogromnym potencjałem. Jest bardzo szybki i dobry technicznie. Kogoś takiego chcesz mieć w swojej szatni. To wspaniały człowiek i piłkarz, więc przekonanie Solskjaera do tego transferu nie było trudne, ponieważ to utalentowany zawodnik – mówił Giggs w poniedziałkowym wydaniu programu “Premier League Productions”.

– Ma świetne przyśpieszenie, pod tym względem poradzi sobie z każdym obrońcą w Premier League. Ma małe problemy z wykończeniem akcji, czy ostatnim podaniem, ale to młody chłopak. Podobnie jak u jego rówieśników, z czasem będzie coraz lepszy i to poprawi.

– Często go oglądałem, gdy grał jeszcze w Swansea City. Był świetny. Kręcił każdym obrońcą, przyprawiając ich o zawroty głowy. Manchester United będzie miał z niego ogromny pożytek – dodał.

Dyskusja