Getty Images

Cristiano Ronaldo to jeden z najwybitniejszych piłkarzy, którzy zakładali koszulkę Manchesteru United. Jak twierdzi sam Portugalczyk, jego historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej, a przed dołączeniem do zespołu “Czerwonych Diabłów” był bliski związania się z Arsenalem.

Grający aktualnie dla Juventusu napastnik trafił na Old Trafford w 2003 roku, po meczu towarzyskim między Manchesterem United a Sportingiem Lizbona. Popularna legenda głosi, że właśnie po tym spotkaniu piłkarze z Manchesteru nie chcieli wracać do domu dopóty, dopóki sir Alex Ferguson nie obiecał im, że sprowadzi nastolatka na Old Trafford.

Na antenie TVI Cristiano Ronaldo opowiedział o ówczesnym zainteresowaniu ze strony najlepszych klubów Europy, w tym “Kanonierów” prowadzonych przez Arsene’a Wengera.

– Kontaktowało się ze mną wiele innych zespołów. Jednym z przykładów była Valencia. Spotkałem się też z Arsenem Wengerem i byłem bliski dołączenia do Arsenalu.

– Rozmawiałem z Barceloną, Realem Madryt i Interem, ale wszystko zmieniło się po meczu towarzyskim z Manchesterem United. Byli zainteresowani mną już wcześniej, ale wtedy to zainteresowanie jeszcze wzrosło. Negocjacje były szybkie, dopięli ten transfer.

Dyskusja