manutd.com

Manchester United na swojej oficjalnej stronie internetowej zaktualizował kadrę pierwszej drużyny na stałe przesuwając do niej czwórkę młodych wychowanków klubu z Old Trafford – Masona Greenwooda, Angela Gomesa, Tahitha Chonga oraz James Garner.

Wspomniana czwórka znalazła się już w kadrze seniorskiej “Czerwonych Diabłów” na niedawne letnie tournee po Australii i Azji, gdzie Ole Gunnar Solskjaer mógł bliżej przyjrzeć się utalentowanym wychowankom. James Garner, Angel Gomes oraz Mason Greenwood w meczach przedsezonowych wpisywali się nawet na listę strzelców.

Tahith Chong także wystąpił w kilku sparingach przed nowym sezonem, a ostatnio został powołany do reprezentacji Holandii do lat 21 na wrześniowy mecz z Cyprem.

Angel Gomes otrzymał nr 28, James Garner nr 37, Tahith Chong nr 44, zaś Mason Greenwood, który wystąpił już w końcówkach dwóch pierwszych meczów pierwszej drużyny Manchesteru United w tym sezonie, będzie dalej biegał z numerem 26.

Powyższe nie oznacza jednak, że cała czwórka czasami nie będzie wspomagać kadry Manchesteru United do lat 23. Regularnie od początku sezonu występuje tam w środku pomocy James Garner, który w dwóch pierwszych spotkaniach zdobył już trzy bramki. Jak do tej pory jedynie Mason Greenwood zaliczył minuty na boisku w pierwszej drużynie w kampanii 2019/2020.

Dyskusja