“Daily Mail”: Jadon Sancho ze znaczącą podwyżką w Dortmundzie

Daily Mail Sebastian Słabosz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak przekazuje dziennik “Daily Mail”, Borussia Dortmund zdecydowała się wynagrodzić za lojalność Jadona Sancho, którym latem interesował się mocno m.in. Manchester United i zaproponowała 19-latkowi znaczącą podwyżkę.

Klub z Signal Iduna Park miał zdecydować się zaproponować Jadonowi Sancho nowy kontrakt, na mocy którego reprezentant Anglii zarabiałby 190 tysięcy funtów tygodniowo.

Dotychczasowa umowa 19-latka z niemieckim klubem, którą strony podpisały niespełna rok temu, gwarantuje zawodnikowi zarobki rzędu 75 tysięcy funtów tygodniowo i wygasa wraz z końcem czerwca 2022 roku.

Sancho zdobył dla Borussii Dortmund w ubiegłym sezonie 13 goli, a do tego dołożył też 15 asyst. W najnowszym raporcie CIES Football Observatory został niedawno wyceniony na 145 milionów funtów, co postawiło go na 5. miejscu wśród najbardziej wartościowych piłkarzy na świecie.

Niedawno “Daily Mail” zasugerowało jednak, że 19-latek po obecnym sezonie najprawdopodobniej opuści ostatecznie niemiecki zespół. Zdaniem wielu mediów Sancho ma być priorytetem transferowym Ole Gunnara Solskajera w przyszłe lato.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze