Sky Sports

Były kapitan Manchesteru United, Gary Neville, pozytywnie zapatruje się na przyszłość klubu. Anglik przyznaje, że podoba mu się młodość i energia drużyny z Old Trafford i popiera sprzedaże Romelu Lukaku oraz Alexisa Sancheza.

Neville nie spodziewa się, by w najbliższych miesiącach “Czerwone Diabły” wybiły się ponad Manchester City czy Liverpool, ale popiera kierunek, w którym zmierza jego były klub.

– Ten zespół bardzo mi się podoba. Patrzę na niego i wszystko, czego pragnę, to znów być jego częścią. Być może ambicją Paula Pogby jest odejście i gra w innym miejscu, jest jednak spokojny. Ta drużyna ma energię i młodość. Lubię to.

– Nie grają wolno ani nudno. Cały czas próbują iść do przodu. Przydaliby się dwaj lub trzej doświadczeni piłkarze. Drużyna byłaby wtedy naprawdę dobra, ale teraz zespół dojrzewa wspólnie.

– Nie wyprzedzą City przez kolejne 12-18 miesięcy, ale kiedy Pep Guardiola odejdzie, a Liverpool nie będzie kupował tak dobrze, jak robią to teraz, Manchester United będzie musiał pokazać pazur. Jeżeli będą się rozwijać, mają ogromną szansę osiągnąć coś w przeciągu dwóch lat.

Neville wypowiedział się także o obecnej sytuacji Alexisa Sancheza. Chilijczyk wciąż nie odnalazł się na Old Trafford i coraz częściej mówi się o jego potencjalnym odejściu z Manchesteru.

– Gdy przychodził do klubu miałem go za wytrwałego napastnika, który gra wzdłuż linii i zdobywa bramki. Wszystko jednak skończyło się nieszczęściem. Nie wiem, co się stało. Musi być dwóch Alexisów Sanchezów. Jeden, który grał w Barcelonie i Arsenalu oraz drugi, który przyjechał do Manchesteru. Muszą się go pozbyć.

Romelu Lukaku nie chciał tu być. To stan przejściowy w drużynie. Jest czterech czy pięciu zawodników, którzy nie chcą tu grać. Należy pozbyć się kilku z nich w tym roku i kilku w kolejnym.

Dyskusja