Getty Images

Kibice Manchesteru United podczas sobotniego meczu z Crystal Palace zamierzają okazać wsparcie Paulowi Pogbie, który po zmarnowanym karnym w starciu z Wolverhampton został zaatakowany w mediach społecznościowych na tle rasistowskim.

Francuski pomocnik padł ofiarą rasistowskich obelg na Twitterze po tym, jak w poniedziałkowym meczu przeciwko Wolves nie wykorzystał rzutu karnego, który mógłby zapewnić “Czerwonym Diabłom” zwycięstwo. Klub natychmiastowo potępił zachowanie osób, które się tego dopuściły, a sami zarządcy portalu zdecydowali się usunąć konta osobom, które przesadziły z wyzwiskami.

Kibice Manchesteru United również zamierzają wesprzeć swojego zawodnika. Podczas sobotniego meczu z Crystal Palace grupa kibiców, która od tego sezonu przejęła trybunę Stretford End zamierza okazać pełne wsparcie dla mistrza świata.

– Chcemy okazać mu pełne wsparcie i dać do zrozumienia, że jest jednym z nas i ma pełne poparcie ze strony wszystkich kibiców Manchesteru United. Jest postacią, na temat której ludzie mają różne zdanie, jednak wszyscy popieramy go odnośnie tego, co wydarzyło się w poniedziałek. Musi wiedzieć, że go wspieramy, podobnie jak wszystkich piłkarzy naszego klubu – powiedział jeden z kibiców.

Dyskusja