Getty Images

Menadżer Crystal Palace, Roy Hodgson, wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Manchesterem United. Anglik jest świadomy, że jego podopiecznych czeka bardzo trudny mecz na Old Trafford.

– Nie chcę ukrywać tego, że nasz ostatni mecz z Sheffield United nie był najlepszy. Nasi gracze w sobotę bardzo się postarają, żeby to nadrobić. Old Trafford nie jest najlepszym miejscem, kiedy potrzebujesz zwycięstwa i dobrego występu. Tutaj nigdy nie gra się łatwo – mówił Hodgson.

– Kiedy wspominam swoje mecze na Old Trafford, to nie mogę mówić o dobrych liczbach. Jest to jednak spowodowane tym, że Manchester United jest drużyną z górnej półki. Ciężko się przeciwko nim gra, ale oni mają możliwość ściągania zawodników, o których my możemy tylko marzyć.

– Oglądałem ostatni mecz Man Utd na Old Trafford z Chelsea. Goście spisali się naprawdę dobrze, w pierwszej połowie mieli kilka dobrych sytuacji by wyjść na prowadzenie. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy jednak na co stać “Czerwone Diabły”. Spisali się świetnie i pewnie wygrali. Równie dobrze grali przeciwko Wolverhampton, zabrakło im szczęścia. Za nimi jednak dobry początek sezonu, ich nowi piłkarze pokazują, dlaczego tam są.

– Podobnie jak dla innych zespołów, również dla nas wyprawa na Old Trafford jest szansą. Każdy zawodnik chce zagrać w swojej karierze na tym stadionie i jeśli koniecznością w tym meczu jest nasze zwycięstwo, to nie będzie to dla nas miła wycieczka.

Aaron Wan-Bissaka bardzo dobrze spisał się w obu pierwszych kolejkach, świetnie przyjął się do nowej drużyny. Dopiero teraz możemy dostrzec, jak wielką wartością było posiadanie go w swoim zespole – dodał menedżer Crystal Palace.

Dyskusja