Getty Images

Andreas Pereira, który wreszcie przebił się na stałe do pierwszego składu Manchesteru United, ma nadzieję skończyć nowy sezon z trofeum na koncie. Brazylijczyk zanotował udany początek sezonu, notując w pierwszej kolejce asystę w spotkaniu przeciwko Chelsea.

W najbliższą sobotę “Czerwone Diabły” zmierzą się na własnym stadionie z Crystal Palace. Brazylijczyk zapytany o ambicje na nowy sezon, odpowiedział:

– Chcę wygrać w tym roku dla United trofea i przywrócić klubowi radość tak, aby kibice byli szczęśliwi.

– Pragnę grać przez większość czasu i pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko mogę. Zdobywać bramki, asystować i wygrywać puchary. Za nami wymagające sesje treningowe, dzięki którym dobrze jesteśmy przygotowani. Musimy przyzwyczaić się do zwyciężania i odpowiednio podchodzić do meczów.

Pomocnik ma nadzieję, że w końcu sprosta wymaganiom Premier League. Andreas Pereira we wcześniejszych latach tułał się po wypożyczeniach w Hiszpanii – Granadzie i Valencii. Teraz liczy na regularne występy w pierwszym składzie klubu z Old Trafford pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.

– Czuję się teraz bardzo pewnie. Jestem szczęśliwy. Menedżer pokłada we mnie wiarę, sztab szkoleniowy również. Dzięki temu czuję się szczęśliwy i silny. Dojrzałem. Zagrałem wiele spotkań, dzięki czemu wyrosłem na inny typ zawodnika. Jestem gotowy na nadchodzące wyzwania – zakończył.

Dyskusja