manutd.com

W minionym tygodniu w ogólnoświatowych serwisach informacyjnych pojawiła się wiadomość o pożarach rozprzestrzeniających się w lasach Amazonii. Jedną z osób, które także starają się nagłośnić sprawę żywiołu niszczącego “zielone płuca Ziemi” jest Chris Smalling.

Chris Smalling przy pomocy swojego profilu na Twitterze, który śledzi ponad półtora miliona obserwatorów, próbuje zwrócić uwagę na katastrofę ekologiczną w Ameryce Południowej.

“Musimy zacząć troszczyć się o naszą planetę… Amazonia, największy las deszczowy na świecie i życiodajny pochłaniacz węgla jest odpowiedzialny za 20% naszego tlenu, jest domem prawie trzech milionów gatunków roślin i zwierząt, a także dla miliona rdzennych mieszkańców.

Główną przyczyną wylesiania Amazonii jest hodowla bydła, a pożary zostały rozpoczęte celowo, żeby to wspierać. Między styczniem i sierpniem INPE* wykrył ich 74 tysiące!!!

Hodowla zwierząt jest odpowiedzialna za 18% emisji gazów cieplarnianych…

…więcej niż razem wzięte spaliny z wszystkich rodzajów transportów i pożary, które uwolniły ogromną ilość dwutlenku węgla do naszej atmosfery.

Lasy deszczowe Amazonii spowolniły globalne ocieplenie i palą się od ponad dwóch tygodni…!!

W tym poście nie chodzi o “bycie piłkarzem, skupianie się na boisku”, jestem człowiekiem posiadającym rodzinę, który chciałby widzieć dobrze prosperującą planetę. Jeśli do pomocy mogę użyć mojego profilu, tak zrobię.

Musimy powstrzymać tę nieświadomość i współpracować, żeby dokonać zmian!”

Las deszczowy Amazonii płonie w rekordowym tempie. Skala pożaru jest ogromna, a kłęby dymu widać z kosmosu. Rozprzestrzeniający się żywioł może spowodować katastrofę ekologiczną odczuwalną na całym świecie. Aktywiści klimatyczni, celebryci, sportowcy i internauci wzywają władze Brazylii i Boliwii do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków. W mediach społecznościowych pojawiają się też wstrząsające zdjęcia i filmy z hasztagami #PrayforAmazonia.

 

*INPE – Narodowy Instytut Badań Przestrzeni Kosmicznych w Brazylii.

Dyskusja