manutd.com

Victor Lindelof w rozmowie z klubową telewizją nie krył zadowolenia z postawy drużyny na początku nowego sezonu Premier League. Szwed odniósł się również do tematu rywalizacji w składzie, którą uważa za kluczowy element do tego, aby drużyna weszła na wyższy poziom.

– Mamy w składzie bardzo dobrych piłkarzy, każdy z nich chce grać jak najwięcej. W pierwszych dwóch meczach nowego sezonu nasza defensywa spisała się bardzo dobrze. Byliśmy zjednoczeni, dlatego łatwiej było nam odpierać ataki rywali. Jest ciężko, ponieważ zawsze musisz być na najwyższym poziomie, jednak rywalizacja w składzie pomaga go utrzymać – rozpoczął szwedzki obrońca.

– Zawsze znajdzie się ktoś, kto chce grać więcej. To normalne, jednak taki jest futbol, że gra tylko jedenastu. Mamy jednak wielu wspaniałych piłkarzy, a posiadanie ich jest dla nas bardzo ważne i przynosi spore korzyści zespołowi. Konkurencja o miejsce w składzie jest kluczowa, by stawać się lepszym. Uważam, że wszystko co robimy, ma nas wnieść na wyższy poziom.

– Letni okres przygotowawczy był bardzo trudny, ale dobrze go przepracowaliśmy, czego efekty widać w meczach ligowych. Więcej biegamy, a nasze sprinty, nawet w samej końcówce meczu, są szybsze. Taka umiejętność w futbolu jest bardzo ważna. Fani zawsze nas wspierają, a my dla nich stajemy się lepsi.

– Jestem przekonany, że w tym sezonie pod wodzą Ole jesteśmy w stanie zdecydowanie pójść do przodu. Ciężko pracujemy dla siebie i całego zespołu. Codziennie stajemy się lepsi i tego właśnie oczekują nasi kibice – podsumował Victor Lindelof.

Dyskusja